verze pro tisk

Dopřejte si těhotenskou masáž

31. květen 2012

Bolí vás záda? Nevíte, jakou polohu zvolit ke spánku, protože vaše bříško se stále zvětšuje a omezuje vás ve změně poloh? Otékají vám nohy a máte pocit, že jsou těžké jako olovo? Pak zkuste blahodárné účinky těhotenské masáže.


Dopřejte si těhotenskou masážDopřejte si těhotenskou masáž

Těhotenství je pro ženu velmi zatěžující. Některé orgány jako játra, žlučník a slinivka pracují více než obvykle. Masáž může být řešením, jak tělo uvolnit a pomoci mu lépe fungovat a vyrovnávat se s „jiným stavem“.

Aby byla masáž účinná, je vhodné si ji dopřávat pravidelně 1x týdně. Jen se jí vyvarujte v rizikovém prvním trimestru. Naopak se nezdráhejte podstoupit masáž třeba i týden před plánovaným datem porodu. Masáž může mít totiž i vliv na změnu polohy miminka. Nebylo-li dosud otočeno do správné polohy pro porod, tedy hlavičkou dolů, pak dobře provedenými masážními pohyby se miminko může otočit.

Nejlepší místa pro masáž

V těhotenství nejvíce trpí oblast bederní páteře, šíje, dolních končetin a nezanedbatelné jsou i lymfatické uzliny. Specializovaný masér proto upřednostní tyto oblasti a dopřeje jim patřičnou péči. Vzhledem ke stavu ženy je ale nanejvýš vhodné zvolit tu správnou polohu.

Masáž zad se tak provádí v sedě nebo v pokleku či vleže na boku. Polohy to sice nejsou nijak příjemné, ale v rámci možností ještě dobré. I masáž nohou se provádí v sedě. Přední strana nahou se masíruje obvyklým způsobem, jen zadní stehna při pokrčených nohách.

Nezapomeňte si nechat namasírovat chodidla. Správnou stimulací bodů dojde k uvolnění některých orgánů.

A co bříško?

Myslíte, že je vám tahle oblast zapovězena? Nikoliv. Naopak masáž těchto partií je velmi prospěšná. Není to masáž v pravém slova smyslu, ale je to spíše hlazení. Provádí se jemnými krouživými pohyby po směru hodinových ručiček. Má blahodárný vliv jak na psychiku maminky, tak pozitivně působí i na miminko. Vám navíc krásně zpružní a zvlhčí pokožku.

Aby byla masáž co nejpříjemnější, používají se různé speciální olejíčky. Jen pozor, v těhotenství jsou některé látky obsažené v nich nevhodné. Poraďte se proto s lékařem a aromaterapeutem.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Monika Tůmová

Momentálně jsem především maminka na rodičovské dovolené se dvěma chlapečky a třetí je na cestě... Rodičovské povinnosti a radosti si ještě zpestřuji studiem, nejprve antropologií a nyní učitelským oborem (zeměpis, základy společenských věd). Profil G+

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Virgie

neděle, 21. květen 2017
01:52

Excellent post! We are linking to this particularly
great content on our website. Keep up the great writing.


posted by: Virgie [Odpovědět]

Ernesto

sobota, 24. červen 2017
14:16

Thanks for finally writing about >Dopejte si t hotenskou mas^


posted by: Ernesto [Odpovědět]

Colette

pondělí, 3. červenec 2017
15:04

Sweet blog! I found it while searching on Yahoo News. Do you have any
tips on how to get listed in Yahoo News? I've been trying for a while
but I never seem to get there! Many thanks


posted by: Colette [Odpovědět]

Lavada

sobota, 29. červenec 2017
00:55

This is a good tip particularly to those new to the blogosphere.
Brief but very precise info… Many thanks for sharing this one.
A must read article!


posted by: Lavada [Odpovědět]

Arianne

pátek, 4. srpen 2017
07:20

If some one desires expert view regarding blogging and site-building afterward i recommend him/her to
pay a quick visit this weblog, Keep up the fastidious job.


posted by: Arianne [Odpovědět]

Čtěte také...

Dopřejte si kvalitní spánek i v těhotenství

Dopřejte si kvalitní spánek i v těhotenství

Potřeba spánku bývá v těhotenství opravdu vysoká. Je to dáno hormonálními změnami, které ovlivňují tělo i mysl. Únava je patrná především v prvním trimestru. Dopřejte si tedy, pokud je to jen trochu možné, odpočinek i kdykoliv přes den.

Těhotenská jóga: záruka bezpečného cvičení

Těhotenská jóga: záruka bezpečného cvičení

Těhotenská jóga je typ jógy přizpůsobený potřebám ženy v tomto období. Je naprosto bezpečná a nikterak neohrožuje vývin plodu. Maminku naopak příznivě povzbudí a dochází k harmonickému propojení s miminkem.

Bolesti zad v těhotenství

Bolesti zad v těhotenství

Bolesti v zádech patří mezi nejčastější problémy těhotenství. Ve většině případů se jedná o bolest v oblasti beder a křížové oblasti. Bolest je tupá a záda jsou celkově ztuhlá. Bolest většinou brání v vstávání ze sedu nebo lehu. S rostoucím bříškem a stádiem těhotenství se bolest zvětšuje. Jak se bo…

Denní režim těhotné ženy v horkých letních dnech

Denní režim těhotné ženy v horkých letních dnech

Těhotná žena by měla více než kdy jindy přizpůsobit životosprávu letnímu počasí, především tomu nebývale teplému. Právě extrémně vysoké teploty těhotnou velmi zatěžují a ohrožují.