verze pro tisk

První trimestr: těžké začátky a strach střídají euforické nálady

3. říjen 2023

Co se děje, že mi není dobře? Nachlazení? Nebo žaludeční potíže? Nenápadné náznaky mohou značit něco zcela jiného. Ano, těhotenství. Začátky doprovázejí nejednoznačné pocity, leckdy se mísí radost se smutkem, euforie s naprostým zoufalstvím. Věta „jsem těhotná“ je pomyslnou startovní čárou soutěže, na jejímž konci se narodí miminko, úžasný človíček, který vnese do rodiny nový vítr. V době, kdy žena ještě sama ani nemusí tušit, že je těhotná, začíná druhý měsíc. V čem je toto období náročné a na co se připravit?


První trimestr: těžké začátky a strach střídají euforické náladyPrvní trimestr: těžké začátky a strach střídají euforické nálady

První návštěva v poradně

Těhotenství trvá devět měsíců. V době, kdy žena nedostane menstruaci, ale pomalu přichází 5. týden těhotenství, tedy druhý měsíc. Co dělat? Po provedení domácího testu je potřeba ještě potvrdit těhotenství u lékaře, který provede vyšetření vaginální sondou a provede krevní test. Od této chvíle musí každá těhotná docházet do poradny ke svému ošetřujícímu gynekologovi, ten by měl být zdrojem všech informací. Bohužel se stává, že lékař nemá dostatek času na to, aby odpověděl na všechny otázky. V takové chvíli přichází čas pro online prostředí.

Online pomoc na blízku

Ale pozor na prodejní weby nebo stránky, které nemají za cíl pravdivě informovat. Vždy je nutné se řídit pokyny lékaře a pak se spolehnout na důvěryhodný zdroj poznatků. Web Modrý koník je online encyklopedií o těhotenství, ve které se nachází dostupné informace k jednotlivým tématům. Sekce se dělí na trimestry a týdny těhotenství, současně se může vyhledávat podle konkrétních témat. Populární články se týkají stravování, nebezpečných potravin v těhotenství nebo přibírání na váze.

Anonymní poradna pro všechny

Devítiměsíční závod je plný překážek, které je někdy velmi náročné překonat. Ženu čeká celá řada vyšetření, jejichž podstata je detailně rozepsána v článcích na Modrém koníkovi. Nechybí ani videa nebo rozhovory s lékaři. A co dělat, když na některou otázku nenajde těhotná žena odpověď? V tu chvíli se může obrátit na anonymní online poradnu, která se zabývá různými tématy a odpovídá vždy lékař nebo odborník na danou problematiku. Současně mají ženy možnost sdílet své názory v diskuzích pod konkrétními texty.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Psychika a těhotenství: co vás může potkat?

Psychika a těhotenství: co vás může potkat?

Těhotenství je období plné změn. Nemění se jen vaše tělo, ale také vaše psychika. S čím vším se můžete setkat? Je normální pociťovat deprese, vztek, náhlé změny nálad a podobné výkyvy v psychice?

Káva v těhotenství: Je zdravé ji pít?

Káva v těhotenství: Je zdravé ji pít?

Pití kávy v těhotenství je poněkud kontroverzní téma. Někteří odborníci říkají, že těhotenství káva nijak neohrožuje, jiní ji důsledně nedoporučují. Je tedy těžké se v této problematice zorientovat a zjistit, kde je vlastně pravda? Mnohé z nás se však bez ranní kávy zkrátka neobejdou, není třeba se …

Výbavička pro novorozence, 1. část - oblečení

Výbavička pro novorozence, 1. část - oblečení

Je samozřejmě těžké předem vědět, zvlášť jste-li prvorodička, co je opravdu nutné a bez čeho se výbavička miminka neobejde. Každý rodič i miminko mají pochopitelně jiné potřeby a nároky. Je ale nezbytné mít připravený základ, zbývající dokoupíte.

Špinění v těhotenství: co může značit?

Zná to mnoho těhotných žen. Dojdete si na toaletu a na spodním prádle vás překvapí červená či hnědá skvrna. Zatrne ve vás, krvácíte. Co může znamenat špinění v těhotenství? Kdy se objevuje? Jak vážné to může být? Musím jít k lékaři nebo ne?