verze pro tisk

Psychika a těhotenství: co vás může potkat?

11. listopad 2013

Těhotenství je období plné změn. Nemění se jen vaše tělo, ale také vaše psychika. S čím vším se můžete setkat? Je normální pociťovat deprese, vztek, náhlé změny nálad a podobné výkyvy v psychice?


Psychika a těhotenství: co vás může potkat?Psychika a těhotenství: co vás může potkat?

Je přirozené být náladová

Pokud si říkáte, že vaší psychiku těhotenství neovlivní, budete překvapená. Těhotenství je v životě každé ženy veliká událost. Ve vašem těle roste nový život, človíček, pro kterého uděláte všechno na světě.

Zároveň s láskou ve vás roste i strach o to malé ve vás. Proto je naprosto normální, že se ve vás postupně začnou střídat nálady, jak aprílové počasí.

Už nikdy jako dřív

Jistě si také uvědomíte, že už nikdy nic nebude jako dřív. To se na vaší náladě také podepíše. Snad váš případný smutek vyrovná to, že za nějaký čas budete v náručí držet vaše miminko. Ze stejného důvodu budou přicházet „ návaly“ štěstí a chuť objímat celý svět.

Dá se to zvládnout?

Prvorodičky nejspíš zažijí i strach a stres, zda to vše zvládnou. Nebojte se! V porodnici vám řeknou, jak zacházet s miminkem a co dělat.

A i když si říkáte „ já o tom nic nevím“, nebojte. V každé z nás opravdu je ten správný instinkt a cit. Příroda to zařídila u zvířat i u lidí stejně dobře.

Pozor na deprese

Deprese je nemoc a i v těhotenství se dá léčit. Pokud máte deprese, nebo vaše stavy nálad nezvládáte, jděte za lékařem. Nezapomeňte, že nejen celým tělem a životosprávou, ale i psychikou působíte na vaše dítě.

Nejste si jistá, jestli to už je, nebo není deprese? Vyhledejte lékařskou pomoc. Nebojte, žádný doktor se vám nevysměje. Je lepší se léčit a vyléčit, než abyste trpěla i miminkem.

Odpočívejte

Uvolněte se. Odpočívejte. Dělejte, co máte ráda, choďte třeba na masáže, poslouchejte hudbu. Zkrátka užívejte si váš výjimečný stav a těšte se na vaše miminko. Pak bude jistě vše v pořádku! A vaše slzy budou jistě slzy štěstí.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Nedaří se vám otěhotnět? Příčinou může být i stres v práci

Nedaří se vám otěhotnět? Příčinou může být i stres v práci

Snažíte se o miminko, ale nedaří se vám to? Pokud jste již vyzkoušela všechny doporučené polohy, nasadila magické bylinky a mnohé další „zaručené“ metody, vězte, že na to nejdůležitější jste možná úplně zapomněla. O co jde? Pro budoucí těhulku je podstatné, aby byla v psychické pohodě, neboť právě t…

Špinění v těhotenství: co může značit?

Zná to mnoho těhotných žen. Dojdete si na toaletu a na spodním prádle vás překvapí červená či hnědá skvrna. Zatrne ve vás, krvácíte. Co může znamenat špinění v těhotenství? Kdy se objevuje? Jak vážné to může být? Musím jít k lékaři nebo ne?

Zlomeniny v těhotenství? S hojením může pomoci Femoralex

Zlomeniny v těhotenství? S hojením může pomoci Femoralex

Těhotenství je krásné období, které by si nastávající maminka měla co nejvíce užívat. Bohužel ani v něm se však leckdy nevyhneme úrazům. Díky tomu, že i v požehnaném stavu mnoho maminek sportuje, může dojít také ke zlomeninám.

Vánoční dárky pro muže

Vánoční dárky pro muže

Začátek školního roku je pro některé nejen mezníkem toho, kdy dětem končí letní prázdniny a začíná škola, ale také impulsem k pozvolnému nakupování vánočních dárků. Chcete-li být letos opravdu originální, pak se nechejte inspirovat nabídkou společnosti Firma na zážitky.