verze pro tisk

Nedaří se vám otěhotnět? Příčinou může být i stres v práci

30. duben 2018

Snažíte se o miminko, ale nedaří se vám to? Pokud jste již vyzkoušela všechny doporučené polohy, nasadila magické bylinky a mnohé další „zaručené“ metody, vězte, že na to nejdůležitější jste možná úplně zapomněla. O co jde? Pro budoucí těhulku je podstatné, aby byla v psychické pohodě, neboť právě tento faktor patří mezi ty klíčové. Potvrzují to i lékaři, podle kterých je tzv. idiopatická neplodnost (nevysvětlitelná neplodnost) příčinou neúspěchu až u 30 % párů.


Nedaří se vám otěhotnět? Příčinou může být i stres v práciNedaří se vám otěhotnět? Příčinou může být i stres v práci

Když mozek pracuje proti nám

Ačkoliv se může zdát, že spolu plodnost a psychika vůbec nesouvisí, opak je pravdou. Prochází-li žena stresovými situacemi, hypofýza mozku přestává fungovat, jak má. V tom horším případě přiměje organismus k hormonálním změnám a zajistí, aby nedošlo k ovulaci. Případně k ní dojde, ale oplozené vajíčko se z jiných důvodů „neuchytí“.

Stres z těhotenství nemáte? To přece nevadí

Špatná zpráva je, že otěhotnět nemusíte ani v případě, že vám momentální neplodnost nedělá vrásky. Lékaři tvrdí, že organismus může v tomto směru vypovědět službu kvůli jakémukoliv životnímu stresu. Jinými slovy – příčinou vaší neplodnosti mohou být každodenní nervy v práci, smrt blízké osoby, trable finančního charakteru apod.

Psychika hraje roli i při IVF

Umělé oplodnění je v současnosti mnohem vyhledávanější než v minulosti. Je vnímáno jako „všelék“, ale ani renomované centrum asistované reprodukce neumí zázraky a nemusí být konečnou stanicí. Pokud je na tom žena po psychické stránce špatně, je velmi pravděpodobné, že se IVF nezdaří.

 

Přesto vždy existuje určité východisko. Spousta žen má pozitivní zkušenosti s konzultací s odborníkem. Může to být psycholog i jiný kvalifikovaný specialista. Podstatné je, aby budoucí rodičce pomohl s odblokováním problému a dostal ji do správných kolejí. Psychická pohoda je zkrátka důležitější, než si myslíme.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 2.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Kdy oznámit těhotenství v práci

Kdy oznámit těhotenství v práci

Konečně jste těhotná! Prvotní radost brzy vystřídají různé obavy. Jednou z nich je také otázka, kdy říci o svém těhotenství svému okolí a zejména zaměstnavateli. První tři měsíce jsou všeobecně rizikové a nikdy nelze předem určit, co se může stát. Je tedy zcela přirozené, že většina žena svůj stav t…

Možné způsoby, jak zaručeně otěhotnět

Možné způsoby, jak zaručeně otěhotnět

To, zda otěhotníte či ne, ovlivňuje mnoho faktorů. Stres a správné stravovací návyky jsou jedněmi z nich.

Pomocí ovulačního testu zjistíte, kdy máte největší šanci otěhotnět

Pomocí ovulačního testu zjistíte, kdy máte největší šanci otěhotnět

Rozhodla jste se, že budete mít s vaším partnerem miminko, avšak nedaří se vám otěhotnět? Možná jste pro otěhotnění zvolila špatné období. Pro zjištění, kdy je nejlepší čas na pohlavní styk s největší šancí na otěhotnění, je dobré si udělat ovulační test.

Když nejde otěhotnět přirozeně:Jaké máte možnosti?

Když nejde otěhotnět přirozeně:Jaké máte možnosti?

Nedaří se vám otěhotnět? S tímto problémem se potýká určité procento párů. Pokud vám to nejde pár měsíců, pak nezoufejte. Většina lékařů se situací zabývá až ve chvíli, kdy se pár marně pokouší počít jeden rok. Jaké máte v takovémto případě možnosti? Co vás čeká za vyšetření a jaké příčiny může mít …