verze pro tisk

Když nejde otěhotnět přirozeně:Jaké máte možnosti?

25. listopad 2013

Nedaří se vám otěhotnět? S tímto problémem se potýká určité procento párů. Pokud vám to nejde pár měsíců, pak nezoufejte. Většina lékařů se situací zabývá až ve chvíli, kdy se pár marně pokouší počít jeden rok. Jaké máte v takovémto případě možnosti? Jaké příčiny může mít to, že ještě nečekáte potomka?


Když nejde otěhotnět přirozeně:Jaké máte možnosti?Když nejde otěhotnět přirozeně:Jaké máte možnosti?

Čím starší, tím hůře to jde

V první řadě je dobré vědět, od kdy se dá říct, že to nejde. Záleží především na věku obou partnerů. U mužů jsou s přibývajícím věkem spermie méně aktivní, i když zplodit děti mohou po celý život. U žen je nejlepší doba, kdy mít potomka, přibližně do 30 let. Pak je plodnost významně nižší, a po 35 roce klesá ještě rychleji.

Žena je plodná jen několik dnů v měsíci, tak žádnou paniku. Pokud se budete snažit o déle než rok a bez výsledku, promluvte si vaším s lékařem.

Pozor na psychiku

Je prokázáno, že psychika ženy a stres, ovlivňuje i početí miminka. Proto nemějte dítě jako plán a neupínejte se na něj. Ve většině případů, když se žena uvolní, tak se to nakonec povede. Spousta žen otěhotněla až například po adopci dítěte, když ztratila naději a přestala se snažit.

Čtěte také: Jak se chovat, když chceme otěhotnět?

V dnešní době je cesta za dítětem často mnohem klikatější. A tak po půl roce snažení se z nás stávají ženy dychtivé po otěhotnění, ničíme tak sebe, partnera a leckdy i okolí.

Kromě zmíněné relaxace můžete upravit životosprávu. Nejlépe je mít vyváženou stravu obohacenou o zinek. Zdravé, minerály a vitamíny zásobené tělo je lépe připravené na těhotenství.

S pomocí lékařů

Pokud nejde otěhotnět přirozeně, pak je tu možnost i mimotělního oplodnění. Lékaři aplikují hormony na stimulaci vaječníků, aby získali více zdravých vajíček. Tato fáze trvá 1 - 3 týdny. Poté odeberou vajíčka a v laboratoři je oplodní přidáním spermií. Je- li vývoj embryí normální, jsou asi po 50 hodinách přenesena do dělohy ženy.

Další metoda je inseminace, to v případě lehké až střední poruchy mužské plodnosti. Buď se laboratorní úpravou zlepší kvalita ejakulátu, nebo se použije sperma od dárce. Při inseminaci se umístí sperma přímo do dělohy ženy.

Váš lékař vás bude po konzultaci jistě informovat o všech možnostech vhodných pro vaše početí.

Adopce

Jestli všechny pokusy selhaly a vyšetření jsou přitom negativní, nezoufejte. Ještě je tu adopce. Je spousta opuštěných dětí, kterým můžete dát lásku a domov. Celý adopční proces sice není úplně jednoduchý, ale vidina, že doma konečně přibude děťátko, vám pomůže překonat i psychicky náročnější situace.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 2.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Když nejde otěhotnět přirozeně: jaké vyšetření podstoupit?

Když nejde otěhotnět přirozeně: jaké vyšetření podstoupit?

V minulém článku jsme se zabývali tím, kdy a jak začít řešit to, že se vám stále nedaří počít. Dnes se podíváme na to, jaké vyšetření můžete podstoupit. Podrobné vyšetření obou partnerů totiž může přispět k odhalení příčiny neplodnosti a její léčby.

Vybíráme jméno: Jaké jsou možnosti?

Vybíráme jméno: Jaké jsou možnosti?

Možností je nespočet. Záleží, jak až moc chcete, aby váš potomek svým jménem vyčníval, či se vezl s davem všech těch Jakubů a Terez. Jak moc je pro vás důležité zachovat rodovou tradici a mít dalšího Bořivoje v rodině...

Pomocí ovulačního testu zjistíte, kdy máte největší šanci otěhotnět

Pomocí ovulačního testu zjistíte, kdy máte největší šanci otěhotnět

Rozhodla jste se, že budete mít s vaším partnerem miminko, avšak nedaří se vám otěhotnět? Možná jste pro otěhotnění zvolila špatné období. Pro zjištění, kdy je nejlepší čas na pohlavní styk s největší šancí na otěhotnění, je dobré si udělat ovulační test.

Možné způsoby, jak zaručeně otěhotnět

Možné způsoby, jak zaručeně otěhotnět

To, zda otěhotníte či ne, ovlivňuje mnoho faktorů. Stres a správné stravovací návyky jsou jedněmi z nich.