verze pro tisk

Možné způsoby, jak zaručeně otěhotnět

16. únor 2013

Toužíte po miminku a stále se vám nedaří jej počít? Jste zdravá a přesto nemůžete otěhotnět? Jaké jsou příčiny a také způsoby toho, proč a jak otěhotnět?


Možné způsoby, jak zaručeně otěhotnětMožné způsoby, jak zaručeně otěhotnět

To, zda otěhotníte či ne, ovlivňuje mnoho faktorů. Stres a správné stravovací návyky jsou jedněmi z nich.

Je mnoho vlivů, které znesnadňují to, aby žena přirozeně otěhotněla. Než přejdete k řešení pomocí IVF (umělé oplodnění), zkuste několik níže uvedených tipů. Ale pozor, nejde o zaručené návody, něboť každé tělo na každou metodu reaguje jinak a je třeba najít pro sebe tu správnou.

Dokonce i každé těhotenství je jiné. Poprvé jste mohla otěhotnět bez potíží a při druhém dítěti může nastat problém a otěhotnět nemůžete. Při každém dítěti může pomoct jiná metoda.

Možné způsoby vedoucí k otěhotnění

 • naordinujte si klid a buďte v pohodě
 • dopřejte si dovolenou (mnohé páry počaly potomka právě na dovolené, kde byly uvolněny a bez stresu)
 • bezprostředně po styku podložte hýždě polštářem (pánev musí být ve zvýšené poloze, aby spermie mohly co nejlépe proniknout do vajíčka; vydržte tak třeba několik desítek minut)
 • po vysazení hormonální antikoncepce vyčkejte cca 3 měsíce (menstruace se musí po vysazení HA ustálit)
 • zmeňte svůj životní styl
 • harmonizujte svůj psychický a fyzický stav
 • dopřávejte si pravidelnou a kvalitní stravu
 • minimalizujte stres
 • měřte si bazální teplotu
 • veďte si menstruační a ovulační kalendář
 • užívejte podpůrné hormony (clostilbegyt - na doporučení lékaře)
 • cvičte dle podpůrných cviků Mojžíšové
Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Autor: Monika Tůmová

Momentálně jsem především maminka na rodičovské dovolené se dvěma chlapečky a třetí je na cestě... Rodičovské povinnosti a radosti si ještě zpestřuji studiem, nejprve antropologií a nyní učitelským oborem (zeměpis, základy společenských věd). Profil G+

Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Menstruace v těhotenství – je to možné?

Menstruace v těhotenství – je to možné?

Těhotenský test vám potvrdil, že jste těhotná. Ale o pár týdnů později přišla v běžném termínu menstruace? Kratší, slabší, ale přišla. Nebo máte pocit, že se vám konečně zadařilo, ale normálně krvácíte? Je, nebo to není menstruace? A může vůbec přijít, když jste těhotná? Je to v pořádku?

Očkování v těhotenství: Je to možné?

Očkování v těhotenství: Je to možné?

Pokud jste se z nějakého důvodu rozhodla podstoupit v těhotenství vakcinaci, pak rozhodně o svém stavu informujte nejen lékaře, který imunizaci provádí, ale i svého gynekologa.

Podpora těhotenství: jak otěhotnět

Podpora těhotenství: jak otěhotnět

Stále více žen má problémy s otěhotněním. Tak přirozená věc, přesto se potíže s otěhotněním týkají každým rokem většího množství žen. Na vině může být mnoho faktorů. Odborníci se domnívají, že to může být nejen důsledkem špatné životosprávy, ale také celkovými návyky a současným překotným stylem živ…

Když nejde otěhotnět přirozeně:Jaké máte možnosti?

Když nejde otěhotnět přirozeně:Jaké máte možnosti?

Nedaří se vám otěhotnět? S tímto problémem se potýká určité procento párů. Pokud vám to nejde pár měsíců, pak nezoufejte. Většina lékařů se situací zabývá až ve chvíli, kdy se pár marně pokouší počít jeden rok. Jaké máte v takovémto případě možnosti? Co vás čeká za vyšetření a jaké příčiny může mít …