verze pro tisk

Očkování v těhotenství: Je to možné?

30. listopad 2012

Očkování v těhotenství. To je poměrně závažná kapitola pro ženu. V první řadě je nutné zvážit, zda je to skutečně nezbytně nutné.


Očkování v těhotenství: Je to možné?Očkování v těhotenství: Je to možné?

Druhy vakcíny

Imunizace jedince je možná ve dvou variantách, a to v aktivní či pasivní podobě. Ta první ve vpravení oslabeného nebo mrtvého původce onemocnění do těla očkovaného. Druhá varianta je vakcína pasivní, při které jsou do těla vpraveny přímo protilátky vůči danému onemocnění.

Informujte lékaře

Pokud jste se z nějakého důvodu rozhodla podstoupit v těhotenství vakcinaci, pak rozhodně o svém stavu informujte nejen lékaře, který imunizaci provádí, ale i svého gynekologa.

Přinejmenším je totiž potřeba zvážit, zda samotné očkování není větším rizikem než případná infekce. Proti některým onemocněním navíc není v těhotenství vakcinace možná. A vakcinace se rozhodně neprovádí ani v prvním trimestru.

Pokud lékař na očkování přistoupí, zcela jistě použije vakcínu pasivního typu, aktivní rozhodně doporučovány nejsou.

Proti čemu je možné očkovat?

Jak bylo zmíněno, v případě, že lékař usoudí nutnost vakcinace, pak ta je možná za určitých okolností jen u těchto typů nemocí:

  • cholera
  • záškrt
  • žlutá horečka
  • chřipka
  • splaničky
  • příušnice
  • dětská obrna
  • tetanus
  • břišní tyfus
  • infekční žloutenka
Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Monika Tůmová

Momentálně jsem především maminka na rodičovské dovolené se dvěma chlapečky a třetí je na cestě... Rodičovské povinnosti a radosti si ještě zpestřuji studiem, nejprve antropologií a nyní učitelským oborem (zeměpis, základy společenských věd). Profil G+

Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Menstruace v těhotenství – je to možné?

Menstruace v těhotenství – je to možné?

Těhotenský test vám potvrdil, že jste těhotná. Ale o pár týdnů později přišla v běžném termínu menstruace? Kratší, slabší, ale přišla. Nebo máte pocit, že se vám konečně zadařilo, ale normálně krvácíte? Je, nebo to není menstruace? A může vůbec přijít, když jste těhotná? Je to v pořádku?

Možné způsoby, jak zaručeně otěhotnět

Možné způsoby, jak zaručeně otěhotnět

To, zda otěhotníte či ne, ovlivňuje mnoho faktorů. Stres a správné stravovací návyky jsou jedněmi z nich.

Nachlazení v těhotenství: Hrozba, či nikoliv?

Nachlazení v těhotenství: Hrozba, či nikoliv?

Těhotným ženám kolikrát nezbývá, než aby se spokojily s přírodními produkty, homeopatiky nebo obyčejným paracetamolem. Rozhodně se v těhotenství nedoporučuje užívání nosních sprejů.

Létání v těhotenství: pohoda, nebo risk?

Létání v těhotenství: pohoda, nebo risk?

Je čas dovolených a mnozí z nás tak vyrážejí do různých koutů světa a různými dopravními prostředky. Na dovolenou odjíždí samozřejmě i těhotné ženy. Jakou dopravu by právě ony měly zvolit, aby jejich dovolená proběhla bez komplikací?