verze pro tisk

Menstruace v těhotenství – je to možné?

2. prosinec 2013

Těhotenský test vám potvrdil, že jste těhotná. Ale o pár týdnů později přišla v běžném termínu menstruace? Kratší, slabší, ale přišla. Nebo máte pocit, že se vám konečně zadařilo, ale normálně dle termínu krvácíte? Je, nebo to není menstruace? A může vůbec přijít, když jste těhotná? Je to v pořádku?


Menstruace v těhotenství – je to možné?Menstruace v těhotenství – je to možné?

Menstruace, nebo špinění?

Na samém počátku těhotenství je zcela normální, když žena krvácí. Většinou jde o slabší formu krvácení, které se ale může splést s menstruací. Jedná se o špinění, to se objevuje přibližně deset dní po početí. Špinění souvisí s uhnízděním vajíčka ve stěně dělohy a odborně se nazývá implantační krvácení.

V prvním trimestru se menstruace objevuje

Obvyklá je i situace, kdy se objeví menstruace ještě jednou, či dvakrát v prvním trimestru. Příčina není zcela objasněna a nemusí znamenat nic vážného. Je ale i tak dobré kontaktovat lékaře. Pouze lékař může vyhodnotit, zda je vše v pořádku, nebo se objevily nějaké komplikace.

Někdy žena může mít menstruaci i ve třetím, nebo čtvrtém měsíci. Ale to není moc obvyklé. Jsou však známy i případy, kdy žena menstruovala až do konce těhotenství, to je už opravdu velmi vzácné.

V pozdější době – druhý a třetí trimestr – mohou některé maminky lehce špinit a je to lékaři považováno za součást těhotenství. Ale i v této době je nutné kontaktovat vašeho lékaře. V případě silnějšího krvácení vás pošle rovnou do nemocnice na vyšetření.

Zde není dobré váhat ani chvilku, může to být velmi vážná situace. Hora odborné literatury, internet, ani kamarádka po telefonu vás nevyšetří a případně nezachrání vás nebo miminko.

Na závěr

Na otázku, jestli je možné mít v těhotenství menstruaci, zní odpověď ano. Ze začátku to je celkem běžné, ale vyloučit to nejde ani později. Opatrnosti však není nikdy dost, obzvlášť když jde o vaše maličké. Proto raději vytáčejte telefonní číslo vašeho lékaře. Lépe je volat zbytečně, než něco zanedbat a ohrozit sebe i dítě.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 2.36 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Nepravidelná menstruace, jak řešit?

Nepravidelná menstruace, jak řešit?

Jaké jsou nejčastější příčiny nepravidelné menstruace a jak je řešit? Tento problém trápí mnoho žen, zejména pak v pubertě a po vysazení antikoncepce. U některých žen jde o problém dočasný, u jiných prakticky celoživotní. Nepravidelná menstruace může bránit v otěhotnění, hůře se počítají plodné dny,…

Očkování v těhotenství: Je to možné?

Očkování v těhotenství: Je to možné?

Pokud jste se z nějakého důvodu rozhodla podstoupit v těhotenství vakcinaci, pak rozhodně o svém stavu informujte nejen lékaře, který imunizaci provádí, ale i svého gynekologa.

Možné způsoby, jak zaručeně otěhotnět

Možné způsoby, jak zaručeně otěhotnět

To, zda otěhotníte či ne, ovlivňuje mnoho faktorů. Stres a správné stravovací návyky jsou jedněmi z nich.

Jak poznat těhotenství?

Jak poznat těhotenství?

Těhotenství s sebou nese velké hormonální změny, které ovlivňují jak fyzický, tak psychický stav budoucí maminky. Ne neprávem se těhotenství říká také „jiný stav“.