verze pro tisk

Těhotenské oblečení: kritéria pro výběr

9. březen 2013

I v období těhotenství se každá žena chce cítit pohodlně v oblečení, které si na sebe vezme. Je ale samozřejmé, že bude muset přistoupit k jisté obměně svého šatníku, neboť přeci jen dojde ke značným změnám na její postavě. Těhotenské prádlo by mělo být nejen pohodlné, ale také musí splňovat určité parametry tak, aby nenarušovalo klidný průběh těhotenství.


Nenoste příliš upnuté věci

Níže uvedené rady platí pro svrchní oblečení i těhotenské spodní prádlo. V první řadě by měl být oděv vždy maximálně pohodlný. Oblečení musí být volnější, zapomeňte na upnutá trička, korzety atd., které jsou těsné, žena musí mít možnost volného pohybu.

Těhotenské spodní prádlo

Spodní prádlo musí být prodyšné

Velmi důležitá je dobrá prodyšnost. Těhotenské oblečení, zejména těhotenské spodní prádlo, musí mít dobrou prodyšnost, aby tělo lépe „dýchalo“. Podstatná je také volba materiálů. V případě spodního prádla upřednostněte hlavně přírodní materiály, zejména bavlnu, která nezpůsobuje alergie.

V momentě, kdy jste v pokročilejší fázi těhotenství, je dobré nosit oděvy, které jsou pružné a dají se v případě potřeby uvolňovat. Typicky se jedná třeba o kalhoty, které mají gumový pásek. S rostoucím bříškem se guma bude přirozeně roztahovat a nebude tak docházet k příliš těsnému upnutí.
Při výběru těhotenského prádla vždy dbejte na komfort, a to nejen váš, ale také komfort vašeho potomka, kterého nosíte v bříšku. Nevhodně zvolené oblečení může mít velmi negativní vliv na vývoj plodu a způsobí vám také zdravotní komplikace. Myslete nejen na módu, ale především na pohodlí a bezpečí.
Zdroj: dianka.cz

Komerční sdělení

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Těhotenské oblečení

Těhotenské oblečení

Je samozřejmé, že během těhotenství musí nastávající maminky alespoň na čas změnit svůj šatník. Oblečení, na které byly zvyklé, jim totiž s rostoucím bříškem a dalšími fyziologickými změnami bude příliš těsné, po čase se do něj již vůbec nedostanou. Těhotenské oblečení by mělo být pokud možno volné …

Těhotenské oblečení už nemusíte shánět po městě: Nakoupíte ho výhodně a snadno online

Těhotenské oblečení už nemusíte shánět po městě: Nakoupíte ho výhodně a snadno online

Obchodů s oděvy je ve větších městech nepřeberné množství. Jen málokteré z nich se ale věnují těhotným ženám. Sehnat pěkné a zároveň dostatečně kvalitní a ze zdravotního hlediska nezávadné těhotenské kalhoty, šaty či sukně je pro nastávající maminky v mnoha regionech stále obtížné. Nyní naštěstí můž…

Těhotenské oblečení online: Vše pro váš komfort

Těhotenské oblečení online: Vše pro váš komfort

Zakoupit kvalitní a přitom cenově dostupné oblečení pro těhotné ženy byl ještě relativně nedávno poměrně složitý oříšek. Móda pro těhotné přeci jen pro výrobce oblečení není tak atraktivní, a to zejména z toho důvodu, že zde je přeci jen menší poptávka na rozdíl od klasické módy pro dospělé. Naštěst…

Dětské kočárky a jejich výběr

Dětské kočárky a jejich výběr

Období těhotenství není jen chvílí, kdy budoucí maminky očekávají narození svého potomka. Je to také doba, kdy shánějí všechny potřebné věci, které se jim budou hodit po narození dítěte a při péči o něj. Jednou z věcí, na kterou určitě nelze zapomenout, je také pořízení dětského kočárku.