verze pro tisk

Jak podpořit tvorbu mateřského mléka?

20. říjen 2014

Mateřské mléko je nejpřirozenější výživou miminka, která ho nejen zasytí, ale hlavně mu dodá nepřeberné množství prospěšných látek pro jeho malé tělíčko. Přestože jsou již dnes umělá mléka na vysoké úrovni, kojení je stále tím nejlepším, co můžete pro svého drobečka udělat. Jenže ne vždy se vše daří tak, jak bychom chtěly. I přes všechnu snahu se někdy stává, že mléka se tvoří málo. V těchto případech jsou skvělé bylinky na podporu kojení, které dokáží opravdu pomoci. Jedním z nejlepších přípravků pro podporu kojení na trhu jsou kapsle Motherlove More Milk Plus.


Zdroj: dudlikarna.czZdroj: dudlikarna.cz

Co udělat pro lepší tvorbu mléka?

Mateřské mléko se tvoří na základě poptávky, první věcí tedy je zvýšení frekvence kojení. Častějším přikládáním dítěte k prsu dochází k nastartování rychlejší tvorby mléka a tím i jeho většího množství. Nestačí ale jen samotné časté přikládání, stěžejní je správná technika kojení. To, jestli se dítě správně přisává, ovlivňuje množství mléka, které vypije. Vyzkoušejte určitě také stimulující masáž prsou a odstříkávání mezi kojením. Dalším krokem pak jsou léky na podporu kojení, především jde o přírodní bylinné preparáty. Některé maminky používají i homeopatika ricinus communis na podporu kojení, avšak ne všechny ženy věří právě homeopatii. Dobrou volbou jsou tedy tobolky Motherlove More Milk Plus, které mají velmi pozitivní účinky.

 

Bylinky na podporu kojení

Je skutečností, že existují bylinky, které mají velký vliv na tvorbu mateřského mléka. Právě výtažky z těchto bylin jsou tím pravým v situaci, kdy jsou s kojením problémy. V různých kulturách se tento účinek připisuje rozličným rostlinám, jmenujme ale především dvě nejčastěji doporučované a to Pískavici – řecké seno a Benedikt lékařský. Obě tyto bylinky podporují tvorbu mléka, ale daleko vyšší účinek mají při společném užívání. Proto jsou obě základem produktu Motherlove a doplňují je ještě výtažky z Kopřivy dvoudomé a Fenyklu obecného. Toto složení stojí za velmi dobrými výsledky, které potvrzuje spousta kojících žen.

 

Bylinný koncentrát Motherlove More Milk Plus má dlouhou tradici a je uznáván odborníky v oblasti porodnictví. Doporučují ho laktační poradkyně i samy maminky. Pokud si přese všechno nevíte rady s kojením, obraťte se na Laktační ligu prostřednictvím webu www.kojeni.cz, kde se vám dostane rady a pomoci.

Komerční sdělení

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pomůcky a strava pro kojence

Pomůcky a strava pro kojence

Pro své děti chceme vždy jen to nejlepší. Dvojnásob by to mělo platit v době kojení. Ženy, které očekávají narození potomka, by se měly připravit na období kojení a pořídit si všechny potřebné pomůcky, které jim usnadní péči o dítě.

Bezproblémové kojení: Několik tipů, jak na to

Bezproblémové kojení: Několik tipů, jak na to

Ačkoliv neplatí žádné zákazy co se týče složení stravy, přesto by měla kojící maminka dbát na to, aby její strava byla kvalitní a vyvážená. Tím dodá energii a dostatek živin nejen sobě, ale právě i svému kojenému miminku.

Jak vybírat podprsenku pro období těhotenství a kojení

Jak vybírat podprsenku pro období těhotenství a kojení

V období těhotenství je pro ženy velmi důležité nosit podprsenky. Měly by je nosit i v případě, že jinak na ně nejsou příliš zvyklé. Nošení dámské podprsenky během těhotenství je totiž důležité k tomu, aby prsa zůstala neustále zpevněná a i po porodu měla dobrý vzhled. Během těhotenství totiž prsa n…

Přehled potravin, v nichž je kyselina listová

Přehled potravin, v nichž je kyselina listová

Chystáte se v nejbližší době otěhotnět? Pokud se rozhodnete plánovat miminko, je třeba se na to náležitě připravit už s předstihem. Každá žena si nejvíce přeje, aby její miminko bylo především zdravé. Základem všeho je správná výživa již v době před otěhotněním a také samozřejmě po celou dobu gravid…