verze pro tisk

Bezproblémové kojení: Několik tipů, jak na to

31. březen 2013

Mnohé maminky jsou často tak zaneprázdněné péčí novorozené miminko, že často zapomínají na přísun stravy. Jejich jídelníček je obvykle nepravidelný a nezřídka i poměrně nekvalitní. Přitom právě správná strava vede ke kojení, které je bezporblémové a úspěšné. I když jenom o starvě to pochopitelně není.


Bezproblémové kojení: Několik tipů, jak na toBezproblémové kojení: Několik tipů, jak na to

Ačkoliv neplatí žádné zákazy co se týče složení stravy, přesto by měla kojící maminka dbát na to, aby její strava byla kvalitní a vyvážená. Tím dodá energii a dostatek živin nejen sobě, ale právě i svému kojenému miminku.

Jak tedy docílit správného a vyváženého jídelníčku? Co byste měla dodržovat, co naopak vynechat, aby vaše kojení bylo pohodové a kvalitní?

Několik rad, čím se řídit či inspirovat

  1. Dodržujte správný pitný režim (nejlépe voda či neslazený čaj, cca 2 litry denně)
  2. Pravidlená strava (vyvážená a kvalitní strava, 5-6 porcí denně, nevynechejte snídani!!)
  3. Opatrně s nadýmavými potravinami (luštěniny, kapusta, zelí - spíše omezit)
  4. Hlídejte alergeny, éčka a jiné dráždivé složky potravin (pozor i na příliš kořeněnou stravu)
  5. Omezte kofein a alkohol pijte výjimečně
  6. Podpořte dostatečnou tvorbu mléka (fenyklový či anýzový čaj, oves, jáhly)

Tip: Hlavně a především se zbytečně nestresujte. Zbytečně se netrýzněte a máte-li chuť semtam na nějakou tu sladkou neřest, dopřejte si ji.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Monika Tůmová

Momentálně jsem především maminka na rodičovské dovolené se dvěma chlapečky a třetí je na cestě... Rodičovské povinnosti a radosti si ještě zpestřuji studiem, nejprve antropologií a nyní učitelským oborem (zeměpis, základy společenských věd). Profil G+

Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Těhotenské kalhoty: Několik tipů, než je koupíte

Těhotenské kalhoty: Několik tipů, než je koupíte

Dnešní trh s těhotenskou módou je opravdu široký. Kde jsou ty časy, kdy se budoucí maminky oblékaly do nevzhledných šatů. V současnosti seženete těhotenské oblečení z rozličných materiálů, pestrých barev a všemožných střihů.

Výběr kojící podprsenky: 4 tipy, jak vybrat tu správnou podprsenku pro kojení

Výběr kojící podprsenky: 4 tipy, jak vybrat tu správnou podprsenku pro kojení

Během kojení je potřeba počítat s tím, že budete používat speciální kojící podprsenky. Ty se od klasických podprsenek v lecčems liší. A je nutné si tak dát záležet i na jejich výběru, aby vám dokonale padly a byly pohodlné.

Jak vybírat podprsenku pro období těhotenství a kojení

Jak vybírat podprsenku pro období těhotenství a kojení

V období těhotenství je pro ženy velmi důležité nosit podprsenky. Měly by je nosit i v případě, že jinak na ně nejsou příliš zvyklé. Nošení dámské podprsenky během těhotenství je totiž důležité k tomu, aby prsa zůstala neustále zpevněná a i po porodu měla dobrý vzhled. Během těhotenství totiž prsa n…

Co přichystat před porodem? Podívejte se na našich 14 tipů

Co přichystat před porodem? Podívejte se na našich 14 tipů

Už to máte za pár? Nebo jste teprve v polovině těhotenství, ale zjišťujete už, co před porodem mít připraveno? Tipů a rad je určitě mnoho. Pokusme se tedy alespoň některé z nich probrat. Miminko se může narodit i o dost dřív, tak je lépe být připravená. Snad vám tyto rady o něco ulehčí dobu před por…