verze pro tisk

Má strava ženy vliv na pohlaví miminka?

16. srpen 2012

Máte ráda čokoládu? Nebo naopak zbožňujete banány? Dodržujete správný jídelníček a nevynecháváte snídani? Tohle všechno totiž může mít vliv na pohlaví vašeho budoucího potomka.


Má strava ženy vliv na pohlaví miminka?Má strava ženy vliv na pohlaví miminka?

Možná jsou to jen babské rady, které můžeme brát s rezervou. Avšak několik studií se snažilo prokázat, že strava, kterou před těhotenstvím žena přijímá, může mít vliv na pohlaví jejího miminka.

Ať už tomu tak je, stejně nakonec vyhraje matka příroda  naštěstí si v konečném důsledku sama určí, kolik je v populaci zapotřebí dívek a kolik chlapců.

Vzor z říše zvířat

Všimli jste si, že statní jeleni, většinou vůdci stáda, a jejich srnky, povětšinou také statné samice, mívají potomky samčího pohlaví? A naopak slabé, až podvyživené samičky si vybírají za partnera také „slabšího“ jedince a z jejich případných potomků převládají samičí jedinci?

Proč tomu tak je? Příroda je totiž velmi moudrá a reaguje na potřeby doby. V době blahobytu totiž potřebuje statné a silné jedince samčího pohlaví, kteří budou zachovávat tuto sílu. Naopak v době bídy je potřeba plodit samičky, aby se zachoval rod a překonalo se nejhorší období.

Přijímáte zásaditou stravu? Pak možná budete mít děvčátko

Pokud holdujete čokoládě, vajíčkům, mléčným výrobkům a nepohrdnete ani pečivem bez soli, hráškem a mnohým druhům ovoce, pak se možná dočkáte vysněné holčičky. A pokud ještě k tomu vynecháváte snídani a vaše strava je obecně málokalorická, pak se pravděpodobnost násobí. Alespoň tak tvrdí mnohé studie.

Dnešní blahobytný západoevropský trend, tedy takový, který je velmi uspěchaný a „dietářsky“ laděný, má za následek špatné a nepravidelné stravovací návyky. Žena do svého těla obvykle přijme poměrně málo kalorií a ještě k tomu kolikrát nepříliš dobré kvality. Možná proto se rodí posledních několik desítek let v Evropě více dívek, a i když ještě populačně převládají chlapci, jejich převaha je na ústupu.

Jíte pravidelně a vydatně? Pak se možná dočkáte chlapečka

Pokud přijímáte vesměs kyselotvornou stravu a máte ráda cereální pečivo s potřebným obsahem kyseliny listové, nebo jíte často pomeranče, třešně, brambory a čočku, možná budete mít vytouženého chlapečka.

Podle některých studií je pro zplození chlapce důležitá pravidelná, vydatná a kvalitní strava několik měsíců před otěhotněním a v době prvního trimestru.

Kvalitně a pravidleně především

Ovšem pod pojmem vysoce kalorická si nesmíme představit soustavné přejídání. To neprospěje ničemu a vede tak akorát k obezitě. Jezte tedy alespoň 5 denně, nevynechávejte snídani a nehazardujte se všemi možnými dietami, a to za všexch okolností, ať už byste si přála jakékoliv pohlaví. Zdraví miminka je přece nejdůležitější a nemá smysl omezovat své jídelní nároky a riskovat případné zdravotní potíže.

Možná se vám narodí miminko jiného pohlaví, než jste si přála, ale matka příroda je moudrá a ač se snažíme, jak chceme, ona sama nejlépe ví, co je třeba.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Monika Tůmová

Momentálně jsem především maminka na rodičovské dovolené se dvěma chlapečky a třetí je na cestě... Rodičovské povinnosti a radosti si ještě zpestřuji studiem, nejprve antropologií a nyní učitelským oborem (zeměpis, základy společenských věd). Profil G+

Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vliv alergie na těhotenství

Vliv alergie na těhotenství

Co je vlastně alergie? Jedná se o nepřiměřenou reakci imunitního systému na nějaký podnět, tedy alergen. Látku, která spustí alergickou reakci. Může být různé intenzity. U někoho se obejde jen kýcháním, u druhého způsobí vážné komplikace.

Kočárky Tako - maximální pohodlí pro miminka

Kočárky Tako - maximální pohodlí pro miminka

Již během těhotenství bychom se měli zaměřit na nákup potřebných věcí, které využijeme poté, co se nám narodí naše dítě. Není radno s nákupem potřeb pro děti čekat až na poslední chvíli, kdy už máme jiné starosti. Kromě základních potřeb, jako jsou plínky, kojenecké lahve apod. bychom neměli zapomen…

Pomůcky a strava pro kojence

Pomůcky a strava pro kojence

Pro své děti chceme vždy jen to nejlepší. Dvojnásob by to mělo platit v době kojení. Ženy, které očekávají narození potomka, by se měly připravit na období kojení a pořídit si všechny potřebné pomůcky, které jim usnadní péči o dítě.

Vegetariánská strava v těhotenství

Vegetariánská strava v těhotenství

Vegetariánství (případně veganství) je současným evropským trendem mnoha lidí. Někteří tento styl vyznávají z humánních důvodů, jiní upřednostňují zdravotní aspekty, a někteří oba důvody.