verze pro tisk

Jak vybírat podprsenku pro období těhotenství a kojení

3. srpen 2012

V období těhotenství je pro ženy velmi důležité nosit podprsenky. Měly by je nosit i v případě, že jinak na ně nejsou příliš zvyklé. Nošení dámské podprsenky během těhotenství je totiž důležité k tomu, aby prsa zůstala neustále zpevněná a i po porodu měla dobrý vzhled. Během těhotenství totiž prsa nabírají na objemu a jsou také mnohem citlivější. Není potřeba přitom nosit push up podprsenky, vhodné jsou například soft podprsenky.


foto: pradelkoprotebe.cz/damsfoto: pradelkoprotebe.cz/dams

Hlavní zásady při výběru podprsenky během těhotenství

Při výběru podprsenky v těhotenství by se žena měla řídit několika zásadami. V první řadě je nutné zvolit podprsenku, která bude vyrobena z dostatečně prodyšného a dostatečně pohodlného materiálu. Ideální je, pokud žena zvolí podprsenky, jež mají funkční ramínka, která jsou vypodložená a během růst prosou se tak tak nezařezávají do kůže. Rovněž není příliš vhodné používat v době těhotenství podprsenky, které jsou vyztužené drátem, neboť ty často při zvětšení objemu poprsí začínají tlačit. Je doporučováno používat bezešvé podprsenky, případně pak takové podprsenky, které mají jen minimální počet švů.

Podprsenky pro kojící maminky

Tytéž zásady, které jsou vyjmenovány výše, platí také pro období kojení. Ani zde není vhodná podprsenka s kosticemi, neboť dráty mohou zamezovat správnému prokrvování prsou. Prsa by neměla být příliš zaškrcená, velká těsnost podprsenky může zapříčinit špatný odtok mateřského mléka z prsu. 
Teprve po období kojení se žena může v případě potřeby vrátit ke svému oblíbenému typu podprsenek, tedy například k push-up podprsenkám, které jsou jinak v dnešní době mimořádně populární.
Podprsenky pro těhotné ženy a maminky se dají pořídit například v internetových obchodech pradelkoprotebe.cz a dianka.cz.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Výběr kojící podprsenky: 4 tipy, jak vybrat tu správnou podprsenku pro kojení

Výběr kojící podprsenky: 4 tipy, jak vybrat tu správnou podprsenku pro kojení

Během kojení je potřeba počítat s tím, že budete používat speciální kojící podprsenky. Ty se od klasických podprsenek v lecčems liší. A je nutné si tak dát záležet i na jejich výběru, aby vám dokonale padly a byly pohodlné.

V období těhotenství je třeba zvýšit důraz na pohodlí během spánku

V období těhotenství je třeba zvýšit důraz na pohodlí během spánku

Aby měly nastávající maminky co nejvíce pohodlí, měly by jim jejich manželé pořídit kvalitní postel. Právě ta totiž zajistí, že žena během odpočinku nebude zbytečně trpět bolestmi zad, páteře, hlavy či krku. Na kvalitu spánku a odpočinku má však vliv nejen postel a matrace, ale také rošt, který je v…

Bezproblémové kojení: Několik tipů, jak na to

Bezproblémové kojení: Několik tipů, jak na to

Ačkoliv neplatí žádné zákazy co se týče složení stravy, přesto by měla kojící maminka dbát na to, aby její strava byla kvalitní a vyvážená. Tím dodá energii a dostatek živin nejen sobě, ale právě i svému kojenému miminku.

Je vhodné pít zelený čaj v těhotenství?

Je vhodné pít zelený čaj v těhotenství?

V těhotenství bychom si měly dávat pozor na všechno, co konzumujeme. Samozřejmě zde platí, že nic se nemá přehánět, ale přesto je vždy lepší se předem informovat o tom, které potraviny jsou v těhotenství rizikové, a které lze bez obav užívat. Podobné je to také s čaji. Možná si kladete otázku, jak j…