verze pro tisk

Výběr kojící podprsenky: 4 tipy, jak vybrat tu správnou podprsenku pro kojení

8. říjen 2013

Během kojení je potřeba počítat s tím, že budete používat speciální kojící podprsenky. Ty se od klasických podprsenek v lecčems liší. A je nutné si tak dát záležet i na jejich výběru, aby vám dokonale padly a byly pohodlné.


foto: http://spodni-pradlo.emanuela.czfoto: http://spodni-pradlo.emanuela.cz

Charakteristika kojící podprsenky

Před tím, než si povíme, jak správně vybrat kojící podprsenky, si nejprve ujasněme, co to vlastně taková kojící podprsenka je. Jedná se o zvláštní typ podprsenky, která se od té běžné liší v tom, že má odklápějící košíčky.

To je vytvořeno pro to, abyste při kojení nemusela podprsenku zcela odstraňovat a kojení tak bylo pohodlnější. Kojící podprsenka navíc přispívá k větší diskrétnosti kojení. Během něj jednoduše odklopíte košíček a miminko se poté může pohodlně přisát k vašemu prsu.

1. Materiál

Kojící podprsenka především musí být vyrobena z kvalitních materiálů. Vynechejte raději podprsenky z umělých látek, které mohou způsobit alergické reakce. Nejlepším řešením jsou zcela jistě kojící podprsenky, které jsou vyrobeny ze přírodní bavlny, ideálně stoprocentní.

2. Nastavitelnost ramínek

Pro kojící podprsenky je vhodnější, pokud mají nastavitelná ramínka. Díky tomu se nebudou během kojení zařezávat do ramen. Nevzniknou tak žádné potíže, zejména bolesti zad a šíje a také otlačeniny v oblasti ramen.

3. Doba pro výběr podprsenky

Nákup kojící podprsenky rozhodně neponechávejte až do chvíle, kdy už nastane samotné kojení. Pořiďte si ji s dostatečným předstihem, tedy ještě před porodem. Nejvhodnější dobou je zhruba sedmý až osmý měsíc těhotenství.

4. Při výběru použijte absorpční vložky

Ve chvíli, kdy si chcete pořídit kojící podprsenku, vyzkoušejte si jí s absorpční vložkou tak, abyste měla jistotu, že pro vás bude pohodlná i ve chvíli, kdy se vám prsa zvětší. Během kojení může být velikost vašich prsou větší o jednu až dvě velikosti. Na to je třeba při výběru kojící podprsenky myslet.

Kromě nákupu kojící podprsenky určitě neuškodí si pořídit také další pohodlné a spodní prádlo.

Komerční sdělení Placla.cz

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak vybírat podprsenku pro období těhotenství a kojení

Jak vybírat podprsenku pro období těhotenství a kojení

V období těhotenství je pro ženy velmi důležité nosit podprsenky. Měly by je nosit i v případě, že jinak na ně nejsou příliš zvyklé. Nošení dámské podprsenky během těhotenství je totiž důležité k tomu, aby prsa zůstala neustále zpevněná a i po porodu měla dobrý vzhled. Během těhotenství totiž prsa n…

Jak vybrat základní kojenecké potřeby?

Jak vybrat základní kojenecké potřeby?

Důležitou součástí péče o miminko je pravidelné a vydatné krmení. K tomu, abyste si s tímto úkonem nemusely každý den dělat zbytečné starosti, je dobré si pořídit alespoň základní výbavu. V ní nesmí chybět kojenecká láhev, k ní si pak určitě pořiďte i sterilizátor lahví. Spoustu práce s přípravou dě…

Bezproblémové kojení: Několik tipů, jak na to

Bezproblémové kojení: Několik tipů, jak na to

Ačkoliv neplatí žádné zákazy co se týče složení stravy, přesto by měla kojící maminka dbát na to, aby její strava byla kvalitní a vyvážená. Tím dodá energii a dostatek živin nejen sobě, ale právě i svému kojenému miminku.

Dětské kočárky a jejich výběr

Dětské kočárky a jejich výběr

Období těhotenství není jen chvílí, kdy budoucí maminky očekávají narození svého potomka. Je to také doba, kdy shánějí všechny potřebné věci, které se jim budou hodit po narození dítěte a při péči o něj. Jednou z věcí, na kterou určitě nelze zapomenout, je také pořízení dětského kočárku.