verze pro tisk

Jak vybrat základní kojenecké potřeby?

7. červenec 2015

Důležitou součástí péče o miminko je pravidelné a vydatné krmení. K tomu, abyste si s tímto úkonem nemusely každý den dělat zbytečné starosti, je dobré si pořídit alespoň základní výbavu. V ní nesmí chybět kojenecká láhev, k ní si pak určitě pořiďte i sterilizátor lahví. Spoustu práce s přípravou dětských pokrmů vám usnadní také ohřívač.


Zdroj: stesti-zdravi.czZdroj: stesti-zdravi.cz

Výběr kojenecké láhve

V dnešní době se na trhu objevují kojenecké lahve v mnoha variantách. V zásadě si však můžete vybrat buď skleněné či plastové.

V případě prvně zmíněných je nutné, aby sklo bylo dostatečně odolné vůči prasknutí. U plastu si pak dejte pozor hlavně na to, aby neobsahoval škodlivé látky. Zejména bisfenol A, který může vážně ohrožovat zdraví dítěte.

Kojenecké láhve se dají rozlišovat i podle tvaru hrdla. Kromě klasických je tak dobré mít po ruce třeba i láhev se širokým hrdlem. Je stabilnější a navíc se snadno plní.

Při kojení dítěte vám určitě nevystačí pouze 1 nádoba. Do zásob si doma připravte alespoň 5 kojeneckých lahví, abyste je nemusely neustále umývat a sterilizovat.

Ohřívače

Velmi praktickou pomůckou je ohřívač kojeneckých lahví. Moderní elektrické ohřívače vám výrazně usnadní práci s přípravou výživy pro dítě a nastavením její ideální teploty. Mají několik funkcí. Kromě ohřívání je to například i funkce rozmrazování.

Sterilizační pomůcky

K dalším užitečným pomůckám, které by neměly chybět ve vaší výbavě, patří sterilizátor lahví. Díky němu budou pomůcky pro výživu dítěte vždy rychle zbaveny případných bakterií a budete je moci znovu bez jakéhokoliv rizika použít.

Všechny základní pomůcky pro kojení miminka můžete pořídit v kompletních sadách. Vyrábí je třeba značka Avent, která své produkty testuje ve Velké Británii. Jedná se o kvalitní produkty, které jsou oblíbené po celé Evropě.

Kojenecké potřeby Avent pořídíte v internetovém obchodě Stesti-zdravi.cz, který má velmi příznivé ceny. Jeho produkty už vyzkoušela řada maminek a byla s nimi spokojena, o čemž svědčí fakt, že jejich nákup doporučuje 99% z nich. Veškeré zboží je dostupné skladem.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Základní těhotenská vyšetření, aneb co vás čeká?

Základní těhotenská vyšetření, aneb co vás čeká?

V případě, že vaše těhotenství je fyziologické, bez výraznějších komplikací a rizik, pak vaše pravidelná vyšetření budou probíhat podle obvyklého schématu.

Výběr kojící podprsenky: 4 tipy, jak vybrat tu správnou podprsenku pro kojení

Výběr kojící podprsenky: 4 tipy, jak vybrat tu správnou podprsenku pro kojení

Během kojení je potřeba počítat s tím, že budete používat speciální kojící podprsenky. Ty se od klasických podprsenek v lecčems liší. A je nutné si tak dát záležet i na jejich výběru, aby vám dokonale padly a byly pohodlné.

Jak vybrat jazykovou školu pro děti?

Jak vybrat jazykovou školu pro děti?

S výukou cizích jazyků je ideální začít už od útlého věku. Bydlíte v Plzni a okolí, máte doma malé děti a chcete jim dopřát kvalitní výuku němčiny či angličtiny v Plzni? S atraktivní nabídkou přichází jazyková škola AQAP, která má pobočky v Plzni na Lochotíně a v Rokycanech.

Výbavička pro novorozence, 1. část - oblečení

Výbavička pro novorozence, 1. část - oblečení

Je samozřejmě těžké předem vědět, zvlášť jste-li prvorodička, co je opravdu nutné a bez čeho se výbavička miminka neobejde. Každý rodič i miminko mají pochopitelně jiné potřeby a nároky. Je ale nezbytné mít připravený základ, zbývající dokoupíte.