verze pro tisk

Těhotenské kalhoty: Několik tipů, než je koupíte

4. říjen 2012

Potřebujte si koupit těhotenské kalhoty, ale nevíte jaké? Z kterého materiálu jsou vyráběny a jaká je obvyklá pořizovací cena?


Těhotenské kalhoty: Několik tipů, než je koupíteTěhotenské kalhoty: Několik tipů, než je koupíte

Dnešní trh s těhotenskou módou je opravdu široký. Kde jsou ty časy, kdy se budoucí maminky oblékaly do nevzhledných šatů. V současnosti seženete těhotenské oblečení z rozličných materiálů, pestrých barev a všemožných střihů.

Vybírejte dobře, jelikož těhotenské oblečení, obzvláště pak kalhoty, budete nosit dlouhé měsíce. A to doslova, protože mnohé ženy takové ošacení nosí i nějaký ten měsíc po samotném porodu.

Zvolte si ten pravý materiál pro vás

Pečlivě vybírejte především těhotenské kalhoty. Ty budou překrývat nejdůležitější partie, které potvrzují váš stav. Především pokud budete mít větší bříško v zimním období, budou pro vás kalhoty s vysokým a teplým lemem ty pravé.

Dostupné jsou jak kalhoty pro běžné nošení, tak i do společnosti. I vzhledem ke svému stavu budete působit elegantně.

Materiály:

  • bavlněné (ty jsou mezi ženami pravděpodobně nejoblíbenější, jsou střihově komfortní, prodyšné a pohodlné, cena se pohybuje kolem 900 Kč
  • plátěné (hodí se spíše pro těhotenství v teplých měsících; bývají pěkně propracované, pohodlné a vzdušné; cena se pohybuje kolem 600 Kč)
  • riflové (jsou velmi univerzální a padnou snad každé těhotné ženě; jsou obvykle v provedení se širšími nohavicemi pro větší pohodlí; cena se pohybuje kolem 1000 Kč)

Několik užitečných rad

  • s nákupem počkejte až do začátku 2. trimestru. Na začátku těhotenství si zpravidla vystačíte s dosud nošeným oblečením. Ovšem přece jen si těhotenské kalhoty kupte dříve, než je budete skutečně potřebovat. Ve druhém trimestru dochází k prudšímu nárůstu bříška.
  • můžete nakupovat ve specializovaných obchodech, kde vám rádi a dostatečně poradí a kde najdete snad všechny těhotenské velikosti. Posloužit ale mohou i internetové obchůdky s použitým těhotenským oblečením, za které můžete ušetřit nějakou tu korunu.
  • vybírejte kvalitní a pokud možno pružnější látky (s lycrou či elastanem) pro větší pohodlí a lepší přizpůsobivosti vůči narůstajícímu bříšku. Spíše se vyhýbejte syntetickým a svědivým materiálům. Pokožka těhotné ženy je totiž vlivem hormonů citlivější a může tak docházet k nežádoucímu podráždění.
Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor: Monika Tůmová

Momentálně jsem především maminka na rodičovské dovolené se dvěma chlapečky a třetí je na cestě... Rodičovské povinnosti a radosti si ještě zpestřuji studiem, nejprve antropologií a nyní učitelským oborem (zeměpis, základy společenských věd). Profil G+

Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Bezproblémové kojení: Několik tipů, jak na to

Bezproblémové kojení: Několik tipů, jak na to

Ačkoliv neplatí žádné zákazy co se týče složení stravy, přesto by měla kojící maminka dbát na to, aby její strava byla kvalitní a vyvážená. Tím dodá energii a dostatek živin nejen sobě, ale právě i svému kojenému miminku.

Těhotenské oblečení

Těhotenské oblečení

Je samozřejmé, že během těhotenství musí nastávající maminky alespoň na čas změnit svůj šatník. Oblečení, na které byly zvyklé, jim totiž s rostoucím bříškem a dalšími fyziologickými změnami bude příliš těsné, po čase se do něj již vůbec nedostanou. Těhotenské oblečení by mělo být pokud možno volné …

Těhotenské oblečení už nemusíte shánět po městě: Nakoupíte ho výhodně a snadno online

Těhotenské oblečení už nemusíte shánět po městě: Nakoupíte ho výhodně a snadno online

Obchodů s oděvy je ve větších městech nepřeberné množství. Jen málokteré z nich se ale věnují těhotným ženám. Sehnat pěkné a zároveň dostatečně kvalitní a ze zdravotního hlediska nezávadné těhotenské kalhoty, šaty či sukně je pro nastávající maminky v mnoha regionech stále obtížné. Nyní naštěstí můž…

Těhotenské oblečení: kritéria pro výběr

I v období těhotenství se každá žena chce cítit pohodlně v oblečení, které si na sebe vezme. Je ale samozřejmé, že bude muset přistoupit k jisté obměně svého šatníku, neboť přeci jen dojde ke značným změnám na její postavě. Těhotenské prádlo by mělo být nejen pohodlné, ale také musí splňovat určité …