verze pro tisk

Jak se zbavit bolestí zad bez léků?

3. březen 2015

Bolest zad patří k nejčastějším onemocněním, a to nejen v období těhotenství. Problém způsobuje mnoho faktorů, od fyzického, přes nemoci tělesných orgánů až po špatnou polohu během spánku. Přitom jde o problém, který se dá poměrně účinně odstranit, aniž byste museli brát léky.


Zdroj: iplikator.czZdroj: iplikator.cz

Pravidelné cvičení

Pravidelný pohyb je nejpřirozenějším způsobem, jak se zbavit bolesti zad. Pokud cvičíte, chodíte plavat, nebo alespoň chodíte na delší procházky, snižujete riziko, že se u vás problém se zády a páteří objeví.

Na bolest zad existují i speciální cviky. Jedním z nich je ten, kdy si jednoduše lehnete na tvrdou podložku. Nohy položíte tak, aby byly výše nežli ležící tělo. Stačí je dát třeba na židličku.

Kromě toho jsou osvědčeným způsobem také protahovací cviky, kdy otáčíte trupem a hlavou. Dojde tak k uvolnění zablokovaného svalstva, které je možnou příčinou bolestí.

Masáž

Na problémy se zády doporučuji také masírování postižených oblastí. Zajděte si k profesionálnímu masérovi, případně poproste někoho z rodiny, aby vám bolavá záda jemně promasíroval.

Teplá koupel

Intenzivní bolest ustoupí také obyčejnou teplou koupelí. Horká voda totiž pomáhá rozšiřovat cévy, dochází tak k lepšímu prokrvení a tím pádem i rychlejší regeneraci svalů a nervů, které bolest způsobují.

Iplikátor

Další z osvědčených možností, jak se zbavit bolesti zad, je využití speciální akupresurní podložky.

Iplikátor, jak se nazývá, na povrchu obsahuje stovky hrotů, které lehce podráždí receptory. Díky tomu se rozšíří cévy a kůže se snadněji prokrví. Jde o určitou alternativu ke klasické masáži.

Iplikátor je pomůckou, která vás uvolní, uleví od bolesti zad, svalů a páteře. Pomáhá také s odplavením škodlivých látek z metabolismu. Tato podložka je vyzkoušená, jedná se o registrovaný zdravotnický prostředek, který doporučují i lékaři specialisté.

-pla-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Bolesti zad v těhotenství

Bolesti zad v těhotenství

Bolesti v zádech patří mezi nejčastější problémy těhotenství. Ve většině případů se jedná o bolest v oblasti beder a křížové oblasti. Bolest je tupá a záda jsou celkově ztuhlá. Bolest většinou brání v vstávání ze sedu nebo lehu. S rostoucím bříškem a stádiem těhotenství se bolest zvětšuje. Jak se bo…

Bolesti hlavy v těhotenství: co na ně zabírá?

Bolesti hlavy v těhotenství: co na ně zabírá?

Až dosud jste bolesti hlavy neznala, ale co jste těhotná, trpíte jimi každou chvíli? Nebojte se, i toto je jeden z běžných příznaků. Jako příčiny bolesti hlavy se v tomto období uvádějí hormonální změny, únava, stres, ale také velké zatížení na záda a celkové držení těla. Jak v těhotenství bojovat s…

Připravte se na porod bez bolestí a starostí

Připravte se na porod bez bolestí a starostí

Porod je pro ženské tělo velkou zátěží. Jak se připravit na porod, aby vše probíhalo klidně a bez zbytečného strachování? Žena by neměla jít k porodu nepřipravená, a to ani v případě, když se jedná o druhý a další porod. Je důležité se připravit především psychicky.

Trpí vaše dítě nadýmáním? Starostí se zbavíte pomocí kapek Espusamin

Trpí vaše dítě nadýmáním? Starostí se zbavíte pomocí kapek Espusamin

Nejen nás dospělé, ale i miminka a starší děti čas od času trápí bolest bříška a nadýmání. To je jistě nepříjemnou záležitostí. U malých dětí obzvlášť. Při bolestech bříška jsou účinnou pomocí osvědčené Espumisan kapky.