verze pro tisk

Připravte se na porod bez bolestí a starostí

23. březen 2015

Porod je pro ženské tělo velkou zátěží. Jak se připravit na porod, aby vše probíhalo klidně a bez zbytečného strachování? Žena by neměla jít k porodu nepřipravená, a to ani v případě, když se jedná o druhý a další porod. Je důležité se připravit především psychicky.


Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Předporodní přípravu berte vážně

Předporodní příprava se nemá podceňovat. Čeká vás toho skutečně hodně a nemusí vám být vždy nejlépe, proto je dobré mít všechno připravené s předstihem. Bude se řešit nejen příjem do porodnice, ale také specifika porodu.

Doporučuje se chodit do předporodního kurzu, kdy se díky obdrženým informacím dostanete do určité pohody. Uvažujete, že s vámi u porodu bude váš manžel nebo přítel? Neváhejte ho také vlákat na předporodní kurzy! Co se tam dozvíte? Získáte kompletní informace o průběhu samotném porodu, o různých způsobech relaxace, o dýchání i možných komplikacích. Posléze se budete umět správně uvolnit během porodu a kontrakcích. Kurzy si vyhledejte v okolí vašeho bydliště. Může vám je doporučit gynekolog, anebo se podívejte na internet.

Buďte v dobré kondici!

Užívejte si společné chvíle se svým mužem! Můžete společně zajít třeba na těhotenské cvičení pro páry. Pokud se vašemu partnerovi nechce, jděte samy, protože zde objevíte několik dalších maminek a můžete si vyměňovat zkušenosti. Doma si nacvičujte dechové cvičení a pravidelně posilujte pánevní dno. Díky speciálnímu cvičení pro těhotné posílíte svaly, které budete při porodu hodně potřebovat.

Nezapomeňte na věci pro miminko

Aspoň měsíc před porodním termínem je dobré mít vše nachystané pro miminko. Znamená to mít vypranou výbavičku pro dítě, skříňku naloženou potřebami na koupání miminka. Nesmí vám chybět postýlka, kočárek, autosedačka, dětská deka, zavinovačka, prostěradla s ochrannou vrstvou proti pročůrání a mnohé jiné důležitosti. Připravte si seznam a jednoduše odškrtávejte, co už máte zařízeno.

Veškeré doplňky stravy a vitamíny najdete na https://www.drmax.cz/matka-a-dite/pripravky-pro-vas-a-vase-deti/tehotenstvi.

Porod bez bolesti? Ano, jde to!

Bolesti provázejí porod odjakživa. Síla bolesti se však u žen odlišuje. Během porodu můžete dostat některé léky nepronikající do matčiny krve ani k plodu.

Při porodu se používají anestetika vyvolávající ztrátu citlivosti, bolest snižující analgetika nebo zklidňující léky ataraktika. Epidurální analgezie patří mezi nejúčinnější anestetické metody zmírňující porodní bolesti. Značně vám může ulevit i známé prostředí. Běžte se podívat do porodnice, kde se seznámíte s prostory a se službami, které se nabízejí.

Uleví vám také relaxace, meditace, pozitivní myšlení, koupele, masáže i poslouchání uklidňující hudby. Jestliže se chce váš partner vyhnout účasti při porodu, může vám být oporou maminka, kamarádka, dula, vaše porodní asistentka či kolegyně.

A na závěr:

Příchod miminka očekávejte s radostí, dostatečně odpočívejte a domácí práce provádějte jen tak, jak vám dovolí váš stav. Porod zvládlo již milióny žen, vy nebudete výjimkou!

Navštvite drmax.cz. Najdete zde potřebné doplňky stravy a vitamíny pro děti.

Komerční sdělení

-pla-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Trpí vaše dítě nadýmáním? Starostí se zbavíte pomocí kapek Espusamin

Trpí vaše dítě nadýmáním? Starostí se zbavíte pomocí kapek Espusamin

Nejen nás dospělé, ale i miminka a starší děti čas od času trápí bolest bříška a nadýmání. To je jistě nepříjemnou záležitostí. U malých dětí obzvlášť. Při bolestech bříška jsou účinnou pomocí osvědčené Espumisan kapky.

Jak se zbavit bolestí zad bez léků?

Jak se zbavit bolestí zad bez léků?

Bolest zad patří k nejčastějším onemocněním, a to nejen v období těhotenství. Problém způsobuje mnoho faktorů, od fyzického, přes nemoci tělesných orgánů až po špatnou polohu během spánku. Přitom jde o problém, který se dá poměrně účinně odstranit, aniž byste museli brát léky.

Bolesti zad v těhotenství

Bolesti zad v těhotenství

Bolesti v zádech patří mezi nejčastější problémy těhotenství. Ve většině případů se jedná o bolest v oblasti beder a křížové oblasti. Bolest je tupá a záda jsou celkově ztuhlá. Bolest většinou brání v vstávání ze sedu nebo lehu. S rostoucím bříškem a stádiem těhotenství se bolest zvětšuje. Jak se bo…

Tak trochu jiný porod: domácí a ambulantní porody

Tak trochu jiný porod: domácí a ambulantní porody

Pokud jste zastánkyní alternativní verze porodu, mějte na paměti možná rizika, která s sebou mohou přinést. Připravte se i na skutečnost, že na vás jako osobu budou kladeny mnohem vyšší nároky. Podstoupíte totiž větší zátěž co se péče týče. Doma vám nebude nejspíš nikdo 24 hodin denně ku pomoci.