verze pro tisk

Dětskou inteligenci a dovednosti pomáhají rozvíjet hračky už od nejútlejšího věku

25. říjen 2016

Na rozvoj dítěte má vliv celá řada aspektů. Hlavní roli hraje samozřejmě samotné rodinné zázemí a okolí. Inteligenci i motorické dovednosti se ale děti učí i z hraček. Ideální je, pokud si s nimi hrají už od raného mládí.


Zdroj: skluzavky.czZdroj: skluzavky.cz

Jaké hračky jsou pro mimina nejvhodnější?

Máte-li doma malé děcko ve věku pár měsíců, pak je jasné, že mu hned nemůžete podsunovat šachy. Je třeba zvolit hračky, které jsou přiměřené jeho věku. Ani geniální děti nezačínají hned s logickými hrami pro dospělé.

Stavebnice pro nejmenší

Příkladem hračky, jež je vhodná už pro děti od zhruba 1 roku stáří, jsou Geomag stavebnice podporující dětskou inteligenci. Jedná o moderní hračky, které dětem pomáhají rozvíjet představivost a kreativitu. Děti se zábavnou, nenucenou formou zlepšují v logickém myšlení. Pro nejmenší se dá pořídit varianta ve formě jednoduché stavebnice. Tvoří ji několik dílů. Výhodou je, že jsou tyto díly vyrobené z bezpečných materiálů. Děcka je tak klidně mohou okusovat, aniž by hrozilo, že se od nich otráví, nebo je dokonce spolknou. Právě to je obecně při výběru hraček pro malé děti ve věku pár měsíců zdaleka nejdůležitější.

Geomag stavebnice existují i ve variantách pro starší děti. Jsou trochu náročnější, takže vyžadují více soustředění pro děti. Neznamená to však, že jsou nějak nudné. Ba naopak. Švýcarský výrobce zkrátka dobře ví, jak děti zabavit a zároveň jim pomoci v rozvoji osobnosti a myšlení.

Hračky pro kluky, které vydrží téměř všechno

Jako pěkný příklad lze uvést také odolné hračky Bruder, které se rovněž už dají pořídit v našich obchodech. Jde o německé hračky vhodné hlavně pro kluky ve věku od 3 let. Značka Bruder totiž vyrábí například nejrůznější modely zemědělských strojů – traktory apod. Vyrábějí se z mimořádně odolných materiálů, takže při hraní s nimi nevadí nějaká ta rána o zem, což se dá u malých dětí ostatně očekávat.

Svým dětem hračky rozhodně neodpírejte. Nemusí se nutně jednat pouze o hračky, které přispívají k rozvoji myšlení, v mládí jde především o zábavu a radost. Hledáte-li obchod, kde najdete široký výběr, doporučuji se podívat na hračky na www.skluzavky.cz.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Péče o zuby u malých dětí

Každá maminka miluje své dítě nadevše. Právě proto pro něj chce vždy jen to nejlepší. Mnohdy však rodiče zapomínají na péči o zuby svých malých potomků, což má následně vliv na vznik prvních zubních kazů. Je nutné mít na paměti, že pečovat o zoubky svých dětí je nutné od toho nejútlejšího věku. Jen …

Výživa pro kojence a malé děti

Výživa pro kojence a malé děti

U kojenců a malých dětí je velmi důležité dodržovat pravidelnou a vyváženou stravu. V případě, že bychom dětem v nejútlejším věku nedopřávali potřebné množství stravy, nedostávalo by se jim vitamínů a látek, které jsou potřebné pro jejich správný vývoj. V obchodech je dnes k dostání velké množství p…

Zlomeniny v těhotenství? S hojením může pomoci Femoralex

Zlomeniny v těhotenství? S hojením může pomoci Femoralex

Těhotenství je krásné období, které by si nastávající maminka měla co nejvíce užívat. Bohužel ani v něm se však leckdy nevyhneme úrazům. Díky tomu, že i v požehnaném stavu mnoho maminek sportuje, může dojít také ke zlomeninám.

Zábava pro děti, které již trochu odrostou: Oblíbené prvky na zahradu i do domu

Zábava pro děti, které již trochu odrostou: Oblíbené prvky na zahradu i do domu

Jakmile vaše děti trochu odrostou a jsou schopny se samy pohybovat, je často těžké jim najít nějakou zábavu, u níž vydrží alespoň pár desítek minut. Mnohé děti doslova hýří hyperaktivitou a je tak potřeba je během dne zabavit a potažmo i unavit tak, aby v noci v klidu spaly. Pro děti od zhruba tří a…