verze pro tisk

Bolest při ovulaci: je to normální?

6. prosinec 2013

Přepadla vás najednou v polovině menstruačního cyklu nepříjemná bolest v podbřišku? Po chvíli ustala, nebo je naopak silná tak, že se bojíte, zda nemáte zánět slepého střeva? Pokud se objeví poprvé a dlouho trvá, je vhodné navštívit lékaře. Je ale dost možné, že uslyšíte, že si právě „užíváte“ bolestivou ovulaci.


Bolest při ovulaci: je to normální?Bolest při ovulaci: je to normální?

Ovulace

Uvolnění zralého vajíčka z Graafova folikulu ve vaječníku do vejcovodu se nazývá ovulace. Vajíčko ve vejcovodu je po dobu 24 hodin schopno oplodnění. Zpravidla se uvolňuje jen jedno vajíčko, více jen výjimečně. Ovulace nastává zhruba v polovině menstruačního cyklu a někdy je provázena menším krvácením, či mírnou bolestí.

Příznaky ovulace

  1. Bolest břicha – Pětina žen má bolesti v dolní části břicha během ovulace. Intenzita bolesti se může měnit od mírné až po křeče, stejně se mění délka bolestí od několika minut až po několik hodin. Bolest břicha není jistě nic příjemného, ale na druhou stranu vám může napovědět, kdy zrovna ovulujete.
  2. Změny v cervikálním hlenu – Během ovulace se množství hlenu zvyšuje, je průhledný, klouzavý a elastický. Struktura hlenu se mění proto, aby pomohla spermiím snáz dosáhnout svého cíle.
  3. Vylučování feromonů – Pro druhé pohlaví je žena během ovulace přitažlivější, právě proto, že vylučuje feromony. Je to zcela přirozené z hlediska rozmnožování. Ženy si to ani nemusí uvědomit, ale muži cítí feromony zcela jistě.

Během ovulace podvědomě věnujete více pozornosti svému vzhledu a oblékání. Více flirtujete, máte sklony chodit více do společnosti a flirtovat s muži. V této době zkrátka vyžadujete více sexu. Je to volání přírody, jen zvířata to dávají víc a jinak najevo.

Jak na bolesti?

V případě, že patříte k tomu menšímu procentu žen, co mívají bolesti, můžete použít volně prodejné analgetika. V některých případech akutní bolest překazí příjemný sex, jindy pomůže uvolňující koupel.

Bolesti břicha, slabost a nevolnost jsou nepříjemné symptomy, a stejně tak jako touha po sexu k ovulaci patří. Tělo nám tím dává najevo, že je připravené počít potomka.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 3.43 hvězdiček / Hodnoceno: 14x


Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Luteální fáze: co to je a jaká je optimální délka?

Luteální fáze: co to je a jaká je optimální délka?

U všech zdravých žen probíhají v těle procesy, které se stále opakují, a proto se dají vypozorovat. Rozdíl je v tom, co na nás jak působí, a jak dlouho to vše našemu tělu trvá. Ve chvíli, kdy začnete své tělo vnímat, můžete zjistit mnoho souvislostí.

Chcete otěhotnět? Počítejte si plodné dny.

Chcete otěhotnět? Počítejte si plodné dny.

Vaším velkým přáním je mít miminko. Možná se vám ale stále nedaří otěhotnět. Jednou z příčin je zřejmě fakt, že jste minula ty správné dny. K tomu je dobrým pomocníkem menstruační kalendář, kam si pravidelně zaznamenáte své „plodné dny“ a ovulaci.

Nepravidelná menstruace, jak řešit?

Nepravidelná menstruace, jak řešit?

Jaké jsou nejčastější příčiny nepravidelné menstruace a jak je řešit? Tento problém trápí mnoho žen, zejména pak v pubertě a po vysazení antikoncepce. U některých žen jde o problém dočasný, u jiných prakticky celoživotní. Nepravidelná menstruace může bránit v otěhotnění, hůře se počítají plodné dny,…

Pleť v těhotenství - co byste rozhodně měla vědět

Pleť v těhotenství - co byste rozhodně měla vědět

Ke změně pleti obvykle dochází vlivem hormonálních změn v těhotenství. U někoho jsou tyto projevy mírné a těhotná žena má pleť prakticky stejnou jako před těhotenstvím.