verze pro tisk

Co si obléct v těhotenství?

25. únor 2012

Zjistila jste, že čekáte miminko a první, co vás napadlo je, jak tato událost „zahýbá“ s vaším šatníkem? Budete moct být i v tomto radostném očekávání pořád krásná a nikoliv neforemná a neatraktivní? A je možné docílit moderního a hezky vypadajícího oblečení a přitom se cítit i pohodlně?


Co si obléct v těhotenství?Co si obléct v těhotenství?

Ať už vybíráte obuv, či letní šaty pro těhotné, mějte na paměti, že důležité je především pohodlí. Základem by rozhodně měly být prodyšné a pokud možno přírodní materiály (bavlna, vlna, hedvábí). Nyní víc než kdy jindy budete procházet obdobím návalů a častého pocení, proto tyto přednosti oceníte.

1. trimestru se váš šatník patrně vůbec nezmění. Některé ženy možná jen povolí pásek u svých kalhot. S příchodem druhého trimestru je ale už nutné šatník doplnit o těhotenské oblečení.

Nezapomeňte ale, že váš jiný stav nebude trvat věčně a ačkoliv se jistě chcete i v tomto čase líbit svému okolí, neutrácejte za oblečení zbytečně velké množství peněz. Hezká a pohodlná těhotenská móda se dá v mnohých kamenných či internetových specializovaných obchodech koupit za rozumnou cenu.

Vhodné oblečení

Velmi oblíbené, vkusné a přitom pohodlné jsou takzvané tuniky. Některé ženy zase ocení volnější košile. Dobré je poohlédnout se také po svetrech či halenkách. Je rozumné si pořídit od každé části oděvu několik kusů. Ovšem to vše s ohledem na roční období, ve kterém bude trvat valná část vašeho těhotenství. Je tedy asi nesmyslné pořídit si hojné množství svetrů, pokud máte stanovený termín porodu na konec léta. I to je potřeba zvážit.

Plně oceníte těhotenské kalhoty či kraťasy (opět záleží na ročním období). Je možné zvolit kalhoty s úpletovým pasem, či s rozšířenou gumou nebo jen pod bříško. Zpravidla se vyrábí z elastické džínoviny. Některé ženy využijí i silonové kalhoty, které mají i svou těhotenskou verzi se speciálním klínkem upevňujícím bříško.

Nezapomeňte na spodní prádlo

To je zvláště v čase těhotenství velmi důležitá část oděvů a je dobré jí věnovat zvýšenou pozornost. Podprsenky by měly být pružné a pokud možno bez kostic. Nejvhodnější jsou s širokým pruhem pod košíčky, s širšími ramínky anebo přímo podprsenky sportovní. Ty jsou velmi pohodlné a elastické.

Nevhodné je zvykat si v těhotenství na podprsenky kojenecké, proto je raději v tento čas odložte. Kalhotky je dobré zvolit bavlněné a netěsné. Od 2. poloviny těhotenství oceníte kalhotky elastické, které podepřou břišní stěnu.

Pohodlná obuv především

Rozhodně nezapomeňte na obuv. Boty stejně jako oblečení mají být prodyšné a především stabilní. Vyvarujte se tedy pokud možno podpatků. Dobré je nosit jen s mírným a širokým podpatkem. Oceníte i boty se zaobleným tvarem, který bude pohodlný pro vaše prsty.

Jelikož nohy těhotné ženy často otékají, je třeba si pořídit obuv o číslo větší. S ohledem na přibývající tělesnou hmotnost určitě oceníte i boty, které budou nejlépe na suchý zip a nikoliv s tkaničkami. Věřte, že zavazovat tkaničky v předklonu s velkým bříškem není právě nejlepší. Jste-li těhotná v zimním ročním období, určitě volte obuv vyteplenou a protiskluzovou.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor: Monika Tůmová

Momentálně jsem především maminka na rodičovské dovolené se dvěma chlapečky a třetí je na cestě... Rodičovské povinnosti a radosti si ještě zpestřuji studiem, nejprve antropologií a nyní učitelským oborem (zeměpis, základy společenských věd). Profil G+

Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Příznaky těhotenství v prvních dnech: které to jsou?

Příznaky těhotenství v prvních dnech: které to jsou?

Těhotenství s sebou nese velké hormonální změny, které ovlivňují jak fyzický, tak psychický stav budoucí maminky. Ne neprávem se těhotenství říká také „jiný stav“.

5 rad, jak na sex v těhotenství

5 rad, jak na sex v těhotenství

Přemýšlíte o tom, zda se v těhotenství sexu raději vzdát pro „bezpečí“ dítěte, nebo si tuto radost není třeba odepírat? Je vůbec sex v těhotenství bezpečný, jaká jsou rizika? To jsou jedny z mnoha otázek, které si těhotné ženy kladou. Poradíme vám, jak si sex v těhotenství užít, a kdy je vhodné se j…

Těhotenství a výživa

Těhotenství a výživa

Složení stravy těhotné maminky je velmi důležité. Bez kvalitní, pestré a vyvážené stravy nemá miminko příliš velkou možnost se správně vyvíjet a dostatečně růst.

Strie v těhotenství: jak na ně?

Strie v těhotenství: jak na ně?

Strie, jinak také pajizévky. Není snad ženy, která by se s nimi v těhotenství nesetkala. Ano, jsou vzácné případy, kterým se tyto nepříjemné kožní prasklinky vyhnuly.