verze pro tisk

5 rad, jak na sex v těhotenství

14. duben 2015

Přemýšlíte o tom, zda se v těhotenství sexu raději vzdát pro „bezpečí“ dítěte, nebo si tuto radost není třeba odepírat? Je vůbec sex v těhotenství bezpečný, jaká jsou rizika? To jsou jedny z mnoha otázek, které si těhotné ženy kladou. Poradíme vám, jak si sex v těhotenství užít, a kdy je vhodné se jej raději zříci.


Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

1.     V těhotenství se nemusíte vzdávat sexu

Těhotenství představuje zvláštní období, kdy je žena ovlivněna rozbouřenými hladinami hormonů, které různě kolísají. To se může projevit také v milostném životě. Většina žen se shoduje na tom, že v těhotenství se chuť na sex zvýšila, ale zároveň se bojí, aby svému dítěti nějak neublížily. Odborníci upozorňují, že pokud těhotenství probíhá v pořádku, není třeba se nijak obávat. Nicméně je důležité dodržovat určitá pravidla, aby byl sex nejenom bezpečný, ale také příjemný.

2.     Polohy pro bezpečný sex

Těhotné ženy by měly zcela zapomenout na klasickou misionářskou polohu vleže na zádech. Díky rostoucímu plodu bude pro vás poloha na zádech nepříjemná, ale také nebezpečná. Zhoršuje se tak prokrvení a může se dostavit nevolnost. Navíc partner by vám mohl tlačit na břicho, což vůbec není vhodné.

Zvolte raději jinou polohu, například „na koníčka“, kdy žena sedí na muži. Tato poloha je velmi příjemná, protože si tak sama můžete řídit intenzitu prožitku, navíc se vás partner může dotýkat a také hladit bříško. Skvělá je také poloha zezadu. Muž se posadí na paty a roztáhne kolena od sebe, vy si k němu kleknete a muž do vás jemně pronikne. V této poloze vám nebude překážet velké bříško, navíc si sama budete moci regulovat hloubku, kam až penis pronikne.

3.     Prodlužte předehru

Problém těhotných žen je zejména tím, že díky přibírání na váze mají nižší sebevědomí a více se stydí za své tělo. To je samozřejmě velká škoda, protože těhotenské bříško je velmi sexy, i když vám to tak možná nepřijde. Dopřejte si před milostným aktem dlouhou předehru, při které se uvolníte. Nechte se hýčkat, řekněte partnerovi, co se vám líbí a nebojte se naopak říci, když vám něco vadí. V těhotenství se může leccos změnit, je třeba na to partnera upozornit.

4.     Do ničeho se nenuťte

Ženy často nejsou tak náruživé, jako muži, kteří mají chuť na sex prakticky pořád. V těhotenství by však měli brát ohled na vaše potřeby a také zdravotní stav. Pokud se na to necítíte, rozhodně se do ničeho nenuťte, abyste udělala partnerovi radost. Raději mu na rovinu řekněte pravdu. Zároveň respektujte, když vy máte chuť na sex a partner na to nemá ani pomyšlení. Ani jeden z páru by neměl být do něčeho nucen.

5.     Důsledná hygiena

V těhotenství je vhodné používat kondom, zejména pokud trpíte na vaginální infekce. Pokud vám kondom vadí, vždy se hned po styku důkladně umyjte, nejlépe intimním mýdlem s neutrálním PH faktorem.

Pokud se necítíte dobře, máte gynekologické problémy, raději vše konzultujte s gynekologem. Jedině on by vám měl odpovědět na otázku, zda je sex v těhotenství pro vás bezpečný.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 2.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Autor: Martina Richterová

Autorka žije v Praze a je maminkou čtyřletého syna. Aktivně se věnuje redaktorské činnosti, pravidelně přispívá do e-magazínů. Zajímá se o módu, rodičovství a zdravý životní styl. Sleduje nové trendy, o které by se ráda podělila se čtenáři.

Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Těhotenství a výživa

Těhotenství a výživa

Složení stravy těhotné maminky je velmi důležité. Bez kvalitní, pestré a vyvážené stravy nemá miminko příliš velkou možnost se správně vyvíjet a dostatečně růst.

Co si obléct v těhotenství?

Co si obléct v těhotenství?

Ať už vybíráte obuv, či letní šaty pro těhotné, mějte na paměti, že důležité je především pohodlí. Základem by rozhodně měly být prodyšné a pokud možno přírodní materiály (bavlna, vlna, hedvábí).

Strie v těhotenství: jak na ně?

Strie v těhotenství: jak na ně?

Strie, jinak také pajizévky. Není snad ženy, která by se s nimi v těhotenství nesetkala. Ano, jsou vzácné případy, kterým se tyto nepříjemné kožní prasklinky vyhnuly.

Těhotenství a hygiena

Těhotenství a hygiena

V těhotenství je obecně zvýšená sekrece jak mazových, tak potních žláz. To vás nutí k pravidelnému sprchování. A je vůbec sprchování lepší variantou, nebo byste měla dát přednost lázni?