verze pro tisk

Kdy se začít znovu snažit po revizi dělohy?

23. listopad 2013

Konečně se vám podařilo otěhotnět, jenže ani tento pokus nevyšel. Embryo se buď neudrželo a vy jste potratila, nebo došlo k zamlklému těhotenství. To se bohužel stává poměrně často. A lékař vám vypsal žádanku do nemocnice na revizi dělohy. Co to vlastně je? Jak probíhá a kdy můžete přistoupit k dalšímu pokusu o děťátko?


Kdy se začít znovu snažit po revizi dělohy?Kdy se začít znovu snažit po revizi dělohy?

Jak probíhá revize dělohy?

Revize – kyretáž následuje po potratu, nebo zamlklém těhotenství. Jde o operaci, při které se odstraní tkáně z dělohy a ta se vyčistí. Operace se provádí pod celkovou narkózou a není to nijak složitý úkon.

Vzhledem ke způsobu operace (poševní přístup) je nutné dodržet některá pravidla po zákroku. Časté sprchování zabrání vzniku např. infekce, krvácení. Také není na místě fyzická námaha, nebo sex alespoň 2 - 3 týdny. Dodržování těchto pravidel se vyplatí, vždyť jde i vaši o budoucnost.  Na kontrolu půjdete asi za 14 dní a menstruace se objeví za 4 – 6 týdnů.

Psychika ženy po revizi

Celá tato záležitost je však zlou zkušeností v životě každé ženy. Je zapotřebí nějaký čas na vzpamatování se a připravení se na další pokus. Dobrá zpráva je, že většinou se nakonec podaří donosit vytoužené děťátko.

Proto je důležité mít doma zázemí a podporu partnera. Během „oddychového času“ si dopřejte výlety, nákupy, masáže, prostě něco, co vás bude bavit, a co vás zaměstná. Psychická pohoda je první krok k tomu znovu otěhotnět.

Další pokus: kdy?

Nelze jednoznačně říct, kdy se pokusit znovu otěhotnět. Určitě ne před první menstruací po zákroku, tělo se musí zahojit. Dál se názory lékařů liší. Přesto většina doporučuje vyčkat 3 měsíce až půl roku. V případě opakovaných potratů by měla být pauza alespoň rok, než se zjistí jejich příčina.

Samozřejmě vše ale záleží na zdravotním stavu ženy. Jistě je dobré poradit se s lékařem. Ten může doporučit například léky na srážlivost krve, když bude třeba. Je také dobré pít například čaj z kontryhelu, ten je doporučován mimo jiné při náchylnosti na potraty.

Rozhodnutí je tedy hlavně na ženě a jejím partnerovi. Nenuťte se znovu do dalšího těhotenství, pokud se na něj necítíte. Dejte si čas a uvidíte, že to půjde a budete brzy držet své miminko v náručí.

 

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Cvičení po porodu aneb kdy a jak se dostat do kondice

Cvičení po porodu aneb kdy a jak se dostat do kondice

Právě se vám narodilo vaše děťátko. Nějaká kila jste sice nechali hned v porodnici, ale jinak vaše postava při těhotenství značně utrpěla. Ráda byste zase vypadala tak, jako dřív? Zajímáte se o to, kdy začít cvičit? Jak rychle být fit?

Samovolný potrat na začátku těhotenství

Samovolný potrat je strašákem každé nastávající maminky. Těšení se na miminko je najednou ukončeno nepříjemným zážitkem. Bohužel jsou tyto situace čím dál častější. Kdy a proč k němu dochází? A jak postupovat po něm?

Když nejde otěhotnět přirozeně:Jaké máte možnosti?

Když nejde otěhotnět přirozeně:Jaké máte možnosti?

Nedaří se vám otěhotnět? S tímto problémem se potýká určité procento párů. Pokud vám to nejde pár měsíců, pak nezoufejte. Většina lékařů se situací zabývá až ve chvíli, kdy se pár marně pokouší počít jeden rok. Jaké máte v takovémto případě možnosti? Co vás čeká za vyšetření a jaké příčiny může mít …

5 tipů, jak na cvičení po porodu

5 tipů, jak na cvičení po porodu

Těhotenství a porod má vliv na změnu vašich tělesných proporcí. Jenže jak se dostat po porodu zpátky do kondice? Poradíme vám pár jednoduchých, ale velice účinných cviků, které vám s tím pomohou. Cvičení vám pomůže po fyzické, ale také po psychické stránce. Udělejte si pár minut denně čas sama na se…