verze pro tisk

Během těhotenství ženy pocítí mnoho změn

7. říjen 2012

Těhotenství je obdobím, kdy žena prochází mnoha změnami. Očekávání narození potomka patří sice mezi nejsilnější životní zážitky, nicméně je s ním spojeno také mnoho chvil, které bychom asi nezařadili mezi ty příjemné. Obzvláště je to patrné v začátcích těhotěnství, kdy žena prochází mnoha psychickými i fyzickými změnami.


Během těhotenství ženy pocítí mnoho změnBěhem těhotenství ženy pocítí mnoho změn

První týdny těhotenství

Mnoho žen má během prvních týdnů těhotenství problémy s nevolnostmi, které jsou často doprovázeny zvracením. Je to způsobeno tím, že si tělo zvyká na „jiný stav“. Jen některé ženy mají to štěstí, že během těhotenství tyto problémy, které jsou způsobeny hormonálními změnami, nepocítí. Nevolnosti postupně ustupují, jejich výskyt končí někdy v závěru prvního trimestru.

Změny nálad a chutí

Těhotenství samozřejmě nedoprovází jen problémy s nevolnostmi. Ženy pociťují i mnoho dalších změn na svém těle a v psychice. V první řadě mohou pociťovat určité změny nálad, ale také kupříkladu změny chutí, jsou rovněž citlivější na různé pachy. V neposlední řadě se během těhotenství také dočkají toho, že jejich bradavky jsou daleko citlivější nežli dříve.

O těhotenství je dobré vědět co nejvíce

Během těhotenství se musí žena připravit na mnohé strasti. Aby jim lépe porozuměla a byla na ně připravena, je dobré si prostudovat příslušné články na některém z kvalitních webů, které se orientují právě na těhotenství. Tyto weby obvykle detailně popisují průběh těhotenství, ale informují také, jak by měla probíhat péče o nejmenší děti co dělat během šestinedělí apod.

Na kvalitních webech se často budoucí maminky dozvědí také praktické rady od jiných žen, které již těhotenství prožily a mohou tak pomoci při případných problémech. Takovéto rady jsou určitě nesmírně cenné a pomohou těhotným ženám lépe snášet psychické a fyzické proměny během těhotenství. Více najdete na vasemiminko.cz.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

V období těhotenství je třeba zvýšit důraz na pohodlí během spánku

V období těhotenství je třeba zvýšit důraz na pohodlí během spánku

Aby měly nastávající maminky co nejvíce pohodlí, měly by jim jejich manželé pořídit kvalitní postel. Právě ta totiž zajistí, že žena během odpočinku nebude zbytečně trpět bolestmi zad, páteře, hlavy či krku. Na kvalitu spánku a odpočinku má však vliv nejen postel a matrace, ale také rošt, který je v…

Těhotenská nevolnost trápí mnoho žen: Jak s ní bojovat?

Těhotenská nevolnost trápí mnoho žen: Jak s ní bojovat?

Ranní nevolnost bývá jedním z prvních a nejrozšířenějších příznaků těhotenství. Snad každá žena má do určité míry s touto nevolností nějaké zkušenosti.

Má strava ženy vliv na pohlaví miminka?

Má strava ženy vliv na pohlaví miminka?

Možná jsou to jen babské rady, které můžeme brát s rezervou. Avšak několik studií se snažilo prokázat, že strava, kterou před těhotenstvím žena přijímá, může mít vliv na pohlaví jejího miminka.

Denní režim těhotné ženy v horkých letních dnech

Denní režim těhotné ženy v horkých letních dnech

Těhotná žena by měla více než kdy jindy přizpůsobit životosprávu letnímu počasí, především tomu nebývale teplému. Právě extrémně vysoké teploty těhotnou velmi zatěžují a ohrožují.