verze pro tisk

Barvení vlasů v těhotenství: ano či ne?

23. únor 2015

Těhotenství je stav, kdy se většina žen obává dělat mnoho věcí, které dříve byly běžnou součástí jejich života. Najednou už nejste jen vy sama, ale vy a vaše dítě. Všechno co děláte a jíte, do jisté míry může ovlivnit vývoj dítěte, které v sobě nosíte. Nejednou je třeba se pozastavit i nad tak banální záležitostí, jakou je barvení vlasů. Může barva na vlasy dítěti nějak „ublížit“, nebo je nevhodná i pro těhotnou ženu? Jaká jsou rizika, existují jiné alternativy? Pokusme si na tyto otázky odpovědět.


zdroj pixabay.comzdroj pixabay.com

Těhotenství není nemoc, ale co když….

Barvení vlasů je pro většinu žen běžnou součástí života. Některé z nás si už možná ani nepamatují, jaká je jejich přirozená barva vlasů. Najednou však zjistíte, že čekáte dítě a vlasové odrosty nepůsobí zrovna pěkně, co s tím?

Barvení vlasů v těhotenství je stále poněkud kontroverzní téma, na které vám jen málokdo dá přímou odpověď. Většina odborníků se však shoduje na tom, že těhotenství není nemoc a barvy nejsou tak agresivní, aby dokázaly poškodit plod. Připomínají, že se barva nanáší pouze na povrch hlavy, proto se není třeba znepokojovat a vyčítat si, že jste se v těhotenství obarvila. Na druhou stranu se můžete setkat s názorem, že vše, co si dáte na pokožku, se dostane do vašeho krevního oběhu a chemické látky mohou mít negativní vliv na vyvíjející se plod zejména v prvním trimestru. V pokročilejším těhotenství už byste se obávat neměla.

Kde je tedy pravda? Pokud se opravdu bojíte, můžete zvolit kompromis. Místo barvy použijte přeliv nebo přírodní barvu hennu. Zde máte jistotu, že se do těla žádné chemické látky nedostanou a proto se nemusíte obávat zajít ke kadeřnici také v prvních třech měsících těhotenství. Kadeřnici vždy upozorněte na to, že jste těhotná.

Problém může být jinde

Barva na vlasy pravděpodobně vašemu dítěti neublíží. Ovšem může se stát, že vám neudělá barvení moc dobře. Zápach z barvy totiž snadno vyvolá nevolnost. Požádejte tedy kadeřnici, zda by nemohla chvíli vyvětrat a pro jistotu si řekněte o sklenici vody. Je třeba zmínit také skutečnost, že barva v těhotenství nemusí chytit stejně, jako jste byla dosud zvyklá. Vlivem hormonální bouře, která se ve vašem těle děje, může být vše jinak. Barva, která vám vždy krásně chytla, má najednou jiný odstín. V těhotenství se navíc mění kvalita vlasů, proto je třeba tomu přizpůsobit péči o ně.

Jak se tedy rozhodnout?

Každá žena chce být hezká, a to platí i v těhotenství. Není třeba se vyhýbat kadeřnictví a úpravě vlasů. Dokonce ani barvení, jen se vždy poraďte s kadeřnicí, jaká barva a úpravy jsou pro vás v těhotenství vhodné. Dejte přednost kvalitním barvám nebo přelivům. Rozhodně nedoporučuji domácí barvení vlasů přípravky, které zakoupíte v drogerii. Výsledek bude téměř na 100 % jiný, než jste očekávala, navíc právě zde nemáte příliš velkou záruku kvality. Svěřte se raději do rukou profesionálů a nechte se hýčkat, jakmile se vám narodí miminko, ke kadeřníkovi se jen tak nedostanete.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Autor: Martina Richterová

Autorka žije v Praze a je maminkou čtyřletého syna. Aktivně se věnuje redaktorské činnosti, pravidelně přispívá do e-magazínů. Zajímá se o módu, rodičovství a zdravý životní styl. Sleduje nové trendy, o které by se ráda podělila se čtenáři.

Reklama

[Nahoru ↑]

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

5 rad, jak na sex v těhotenství

5 rad, jak na sex v těhotenství

Přemýšlíte o tom, zda se v těhotenství sexu raději vzdát pro „bezpečí“ dítěte, nebo si tuto radost není třeba odepírat? Je vůbec sex v těhotenství bezpečný, jaká jsou rizika? To jsou jedny z mnoha otázek, které si těhotné ženy kladou. Poradíme vám, jak si sex v těhotenství užít, a kdy je vhodné se j…

Těhotenství a výživa

Těhotenství a výživa

Složení stravy těhotné maminky je velmi důležité. Bez kvalitní, pestré a vyvážené stravy nemá miminko příliš velkou možnost se správně vyvíjet a dostatečně růst.

Co si obléct v těhotenství?

Co si obléct v těhotenství?

Ať už vybíráte obuv, či letní šaty pro těhotné, mějte na paměti, že důležité je především pohodlí. Základem by rozhodně měly být prodyšné a pokud možno přírodní materiály (bavlna, vlna, hedvábí).

Strie v těhotenství: jak na ně?

Strie v těhotenství: jak na ně?

Strie, jinak také pajizévky. Není snad ženy, která by se s nimi v těhotenství nesetkala. Ano, jsou vzácné případy, kterým se tyto nepříjemné kožní prasklinky vyhnuly.